• Odbierz prezent
Ten Square Games z dwukrotnie wyższymi przychodami

Spółka gamingowa Ten Square Games, będąca autorem m.in. najpopularniejszego mobilnego symulatora łowienia ryb, opublikowała w czwartek 4 lipca informacje o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w drugim kwartale 2019 r. Producent gier uzyskał wynik niemal 50 mln złotych skonsolidowanego przychodu netto, co jest równoznaczne z ponaddwukrotnym wzrostem w perspektywie roku i dziesięcioprocentowym w stosunku do pierwszego kwartału tego roku.

 

Szacunkowe przychody Ten Square Games w II kwartale wyniosły 49,7 mln złotych (bez uwzględnienia przychodu odroczonego w czasie) w porównaniu do 23,9 mln złotych rok wcześniej. Wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Spółka opublikuje ostateczne wyniki za II kwartał tego roku 28 sierpnia w półrocznym raporcie skonsolidowanym.

Ten Square Games jest notowany na głównym parkiecie warszawskiej giełdy od 11 maja 2018 r. Specjalizuje się w produkcji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS (Apple) w modelu biznesowym free to play, w którym gry są darmowe, jednak w trakcie gry proponowane są mikropłatności, wspomagające rozgrywkę. Spółka utrzymuje się właśnie z mikropłatności oraz (w największej mierze) z reklam wyświetlanych w grach. Czołową i najpopularniejszą produkcją spółki jest symulator łowienia ryb Fishing Clash. Ten Square Games została założona w 2011 r. przez dwóch twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (obecnie nk.pl)

Spółka w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnęła 45,2 mln przychodów netto.

Kurs Ten Square Games na piątkowej sesji wynosi 129,6000 PLN, co jest wzrostem o ponad 0,5%.

Czytaj także: Ten Square Games z wynikami kwartalnymi. Spółka osiągnęła zysk wyższy o ponad 100%

Spółka z branży gier Ten Square Games opublikowała wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Były one znacznie wyższe niż w poprzednim roku. Co na nie wpłynęło?   Spółka gamingowa Ten Square Games przedstawiła raport za 1 kwartał 2019 r. Przychody wyniosły 45,3 mln zł wobec 14,4 mln zł rok wcześniej. .. Czytaj
Ten Square Games z wynikami kwartalnymi. Spółka osiągnęła zysk wyższy o ponad 100%

 

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk