• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Ten Square Games z coraz lepszymi wynikami. Kurs w górę.

Spółka gamingowa Ten Square Games (TSGAMES:GPW), specjalizująca się w tworzeniu gier mobilnych i przeglądarkowych, opublikowała w poniedziałek 5 listopada wstępne wyniki finansowe za trzeci kwartał roku. Okazały się one na tyle pozytywne, że notowania Ten Square Games wzrosły o ponad 11%, kończąc dzisiejsza sesję na cenie przekraczającej 90 PLN.

 

Spółka poinformowała o swoich wstępnych kwartalnych przychodach ze sprzedaży, które okazały się bardziej optymistyczne od oczekiwań. W trzecim kwartale 2018 r. Ten Square Games osiągnął przychody na poziomie 35,3 mln PLN, co jest imponującym wzrostem o niemal 420% w stosunku do analogicznego okresu w 2017 r.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że są to wstępne wyniki, bez podania źródeł przychodów, które w ostatecznej wersji mogą ulec zmianie. Skonsolidowany raport finansowy za trzeci kwartał zostanie opublikowany we wtorek 20 listopada.

 

Ogromny wzrost przychodów w stosunku rok do roku i zauważalna poprawa w porównaniu do poprzedniego kwartału (23 mln PLN za drugi kwartał), wywołały optymizm inwestorów, którzy doprowadzili do znacznych wzrostów notowań Ten Square Games na dzisiejszej sesji.

W szczytowym momencie notowania TSG osiągnęły 94 PLN za akcję, co jest wzrostem o ponad 14% w stosunku do kursu odniesienia (82,02 PLN). Poniedziałkowa sesja zamknęła się przy wycenie 90,02 PLN, co jest wzrostem o ponad 11%.

Wciąż jednak jest to kurs daleki od szczytów notowań z sierpnia tego roku, które wyniosły ponad 128 PLN.

 

Spółka Ten Square Games jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy od 11 maja 2018 r. Specjalizuje się w produkcji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS (Apple) w modelu biznesowym free to play, w którym gry są darmowe, jednak w trakcie gry proponowane są mikropłatności, wspomagające rozgrywkę. Spółka utrzymuje się właśnie z mikropłatności oraz (w największej mierze) z reklam wyświetlanych w grach. Czołową i najpopularniejszą produkcją spółki jest symulator łowienia ryb Fishing Clash.

 

Czytaj także: Mocny debiut Ten Square Games - akcje o 13,5% w górę na otwarciu

Na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych weszła dziś nowa spółka. Debiut Ten Square Games na ten moment wygląda optymistycznie, gdyż na otwarciu sesji cena akcji rosła o kilkanaście procent.   Ten Square Games to czwarta spółka, która w tym roku debiutuje na GPW. Stała się także siódmą spółk.. Czytaj
Mocny debiut Ten Square Games - akcje o 13,5% w górę na otwarciu

Notowania: TEN Square Games SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TEN/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk