• Odbierz prezent
ten square games

Spółka Ten Square Games ogłosiła datę swojego debiutu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Pierwsze notowanie odbędzie się w piątek 11 maja. Ten Square Games stanie się 7. spółką z sektora gier na głównym rynku GPW i 17. biorąc pod uwagę rynek równoległy (NewConnect).

 

W kwietniu spółka Ten Square Games przeprowadziła Ofertę Publiczną, w której dotychczasowi akcjonariusze sprzedali inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym łącznie 2.043.750 akcji, co stanowi około 28% kapitału spółki. Wcześniej, 10 kwietnia, Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

Oferta Publiczna przeprowadzona była w dwóch transzach: 12-18 kwietnia dla inwestorów indywidualnych i 20-24 kwietnia dla inwestorów instytucjonalnych. Cena sprzedaży akcji w ofercie została ustalona na 46 zł za akcję, przez co wartość oferty wyniosła ponad 94 mln zł.

 

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Gry produkowane przez TSG opierają się na modelu free to play, połączonym z mikropłatnościami. Wśród nich najbardziej znane to „Fishing Clash”, „Let’s Fish” („Na ryby”), „Wild Hunt”, czy „Let’s Farm”. Są to produkcje z gatunku gier symulacyjnych.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk