• Odbierz prezent
Technologia Grupy Boruta Zachem z pozytywnym wynikiem testów w amerykańskim projekcie

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółka zależną InventionBio, wchodzi w kolejny etap badań autorskiej technologii, która ma być wdrożona u wiodącego gracza na amerykańskim rynku rolniczym - Perdue Agribusiness LLC. Spółka z wynikiem pozytywnym przeszła pierwszą fazę testów, co przybliżą ją do podpisania mowy o globalnym znaczeniu. Skutkowałoby to pierwszą sprzedaną licencją pionierskiej technologii biorafinacji InventionBio.

Spółka w ostatnim czasie poinformowała o rozpoczęciu współpracy z jednym z największych przedsiębiorstw agrarnych z USA. Koncern Perdue Agribusiness jest zainteresowany zastosowaniem technologii biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. W celu wstępnych badań amerykański partner wysłał do Polski próbki własnych surowców do inżynierów z InventionBio, pod kątem zbadania zastosowania technologii rafinacji biomasy do przerobu takich substancji. Pomyślny wynik całego procesu badań, otworzy nowe możliwości spółce na sprzedaż licencji na wykorzystanie technologii lub stworzenie z Perdue Agribusiness joint venture.

- Pozytywne wyniki laboratoryjne testów pierwszych próbek dają nam duże nadzieje na pomyślne przejście całego procesu badań, co szerzej wiązałoby się z globalną komercjalizacją naszej technologii. Współpraca z jednym z wiodących amerykańskich koncernów rolnych jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem na unikalność rozwiązań InventionBio. – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Perdue Farms to duży koncern rolno-spożywczy z Salisbury w stanie Maryland z ponad stuletnią historią, specjalizujący się w przetwórstwie wieprzowiny oraz drobiu. Oprócz tego spółka pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Amerykańska spółka dostarcza w swojej ofercie technologie, mające pozytywny wpływ na środowisko, produkcje rolną oraz wydajność ekonomiczną przedsiębiorstw. Perdue Farms jest jednym z wiodących dostawców żywności bez GMO, w tym również rzepaku typu HEAR. Dzięki polskiej technologii spółka mogłaby przerabiać nawet 60 ton śruty rzepakowej na dobę. Opracowana przez inżynierów InventionBio metoda tlenowej fermentacji biomasy w formie stałej pozwala w jednym procesie technologicznym wytwarzać wiele różnych produktów, w tym właśnie m.in. dodatki paszowe.

O Spółce:

Grupa Kapitałowa BORUTY-ZACHEM S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych.
  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • produkcji barwników i pigmentów

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Kontakt dla prasy:

Szymon Ablewski

InnerValue Investor Relations

s.ablewski@innervalue.pl

+48 788 674 566


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk