• Odbierz prezent
Technologia blockchain zostanie wdrożona przez PrimeBit Games w swoich grach

PrimeBit Games, notowany na NewConnect producent gier, pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

- Gry to idealne miejsce na zastosowanie kryptowalut. Tak naprawdę to właśnie tutaj powstały - od lat korzysta się z wirtualnej waluty w produkcjach cyfrowych. Chcemy podążać za obecnym trendem i wyznaczać go na lokalnym rynku.  – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games

Blockchain jest łańcuchem bloków, w którym zapisane są dane - na tej bazie zbudowane zostały kryptowaluty. Transakcje zapisywane w blokach są niezmienne i nieodwracalne co zapewnia bezpieczeństwo danych. Największą zaletą tej technologii jest odporność na cyberataki i przejrzystość.

Studio wdroży nową technologię w swoich najważniejszych tytułach, pierwszym z nich będzie największy produkt spółki – Magic Nations. Gracze będą mogli handlować wirtualnymi dobrami pomiędzy sobą i w ten sposób również zarabiać. Obecnie w sklepach dostępnych w grach znajduje się kilka tysięcy wirtualnych przedmiotów. – Model monetyzacji w większości naszych gier oparty jest o mikropłatności. Obecnie pomiędzy graczami odnotowujemy kilkaset transakcji dziennie. Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem zaangażowania użytkowników w naszych grach, a zatem wzrostu skali. Dzięki wdrożeniu technologii liczymy na wyraźną poprawę przychodów w dłuższej perspektywie. – dodaje Ręczkowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PrimeBit Games SA

PrimeBit Games S.A. to notowany na New Connect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest Magic Nations.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk