• Odbierz prezent
Techniczny przegląd rynku: indeks dolara (USD) w silnym trendzie, złoto (GOLD) mocno traci- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka

Indeks dolara już szósty tydzień z rzędu kontynuuje ruch wzrostowy. Jest to jeden z najsilniejszych ruchów wzrostowych na przestrzeni ostatnich trzech lat. Dolar umacnia się ze względu na kilka czynników fundamentalnych: największe oczekiwania inflacyjne od dwunastu lat w USA, rosnące rentowności obligacji amerykańskich oraz wysoki wskaźnik zaszczepionej populacji w USA w porównaniu do Europy. Jeżeli trend na indeksie dolara nadal będzie się utrzymywał to najbliższym celem może być poziom 94.67 lub 95.73. Przy ewentualnej korekcie pierwszym potencjalny wsparciem może być poziom w okolicy 92.5.


Chciałbyś zacząć spekulować na rynkach? Potrzebne konto handlowe założysz w TeleTrade klikając w przycisk poniżej

                                                                                           konto handlowe forex TeleTrade czy warto

Załóż konto handlowe

Więcej szczegółów na temat TeleTrade znajdziesz w tym artykule.


 

Techniczny przegląd rynku- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 1

Jeżeli na indeksie dolara trend wzrostowy będzie kontynuowany to kurs EURSUD może się znaleźć w okolicy 1.1460, USDPLN 4.1100

Funt w przeciwieństwie do EURUSD zachowuje się dużo lepiej w warunkach silnego dolara. Wielka Brytania powoli zaczyna odmrażać gospodarkę i jeżeli odmrażanie będzie kontynuowane to funt zacznie wyraźniej zyskiwać. Kolejnym pozytywnym impulsem dla funta może być jastrzębia retoryka Banku Anglii, ze względu na dwa potencjalne lepsze pierwsze kwartały wzrostu gospodarczego. Napływ kapitału na brytyjskie rynki utrzymuje się, o czym świadczą ostatnie zakupy brytyjskich obligacji przez zagranicznych inwestorów oraz silne transgraniczne przepływy w ramach fuzji i przejęć. Technicznie GBPUSD delikatnie naruszył górne ograniczenie konsolidacji z końcówki lutego, jednak w ostatnich dniach kurs zaczął odbijać. Jeżeli najbliższy opór w okolicy 1.3820 zostanie agresywnie przebity i obroniony, to być może kolejnym celem będzie okrągły poziom 1.4000.

Techniczny przegląd rynku- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka - 2

Złoto w ostatnich dniach straciło ponad 50 dolarów na wartości,

a na niekorzyść złota wpływają stale rosnące rentowności 10-letnich obligacji amerykańskich. Jeżeli jednak dokładnie przyjrzymy się korelacji pomiędzy obligacjami a złotem to można zauważyć pewnego rodzaju opóźnienie w zachowaniu złota. 10-letnie obligacje wybiły technicznie z konsolidacji 26 marca przed godziną 8:00. Złoto jednak przez cały dzień konsolidowało się. 29 marca na obligacjach przed godziną 10:00 pojawił się kolejny silny wystrzał, który przed godziną 15:00 nabrał na sile. Złoto 29 marca aż do godziny 15:25 pozostawało w konsolidacji, tak więc można potencjalnie założyć, że zareagowało ze sporym opóźnieniem w relacji do wzrostu rentowności 10-letnich obligacji.

Nota prawna


Bartłomiej Chomka

Główny analityk TeleTrade. Z wykształcenia ekonomista. Trader z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku walutowym oraz w firmach proptradingowych. Autor licznych wywiadów, artykułów eksperckich oraz komentarzy rynkowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk