• Odbierz prezent
Techniczne zachowanie kursu USD/CAD po decyzji ws. stóp procentowych Banku Kanady
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na parze USD/CAD

Wczoraj na kursie dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Bank Kanady zgodnie z oczekiwaniami podniósł stopy procentowe o 25 pb do 1,75 proc. Na skutek decyzji kurs USD/CAD ruszył wyraźnie w dół, odbicie mozna bylo obserwowac dopiero po godzinie 18:30.

Co ciekawe, rynek pomimo decyzji ws. wstóp procnetowych, zachował się technicznie. Kurs odbił się od górnego ograniczenia szerokiego układu Overbalance, a następnie przetestował lokalną geometrię. Aktualnie kluczowe są dwa poziomy. Oporem pozostaje 1,3120, a wsparciem 1,2975. Wybicie jednego z poziomów powinno doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres 1. Kurs dolar kanadyjczyk - USD/CAD interwał H4

FXMAG forex techniczne zachowanie kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego po decyzji ws. stóp procentowych banku kanady usdcad american dollar to canadian dollar usd/cad bank kanady dolar kanadyjski stopy procentowe 1

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk