• Odbierz prezent
Techniczne spojrzenie na kurs euro dolara

Kurs EURUSD od tygodnia, z chwilową przerwą, kontynuował spadki z poziomu 1,1447 do okolic 1,1230. Zatem rynek powrócił do przedziału wahań, który obserwowaliśmy przed decyzjami dwóch kluczowych banków centralnych, czyli Europejskiego Banku Centralnego, po którego decyzji kurs spadł poniżej 1,1180 oraz po decyzji FED, kiedy notowania wzrosły pod 1,1450.

Spoglądając aktualnie na wykres możemy zaobserwować próbę obrony wsparcia wynikającego z minimów, które pojawiły się jeszcze przed EBC. Mowa tu o rejonie 1,1235-1,1215. Dla części traderów poziomy te zostały wyznaczone przez lewe ramię w odwróconej formacji głowy z ramionami. Z kolei obecny test i próba obrony tych poziomów, to możliwość uformowania prawego ramienia:

1

Notowania EURUSD. Źródło: platforma Conotoxia.

Jeśli takie przypuszczenia miałyby okazać się prawidłowe, to kurs nie powinien już znacząco zniżkować, a z kolei mógłby zacząć wracać do linii trendu spadkowego, która po decyzji FED - od strony technicznej - powstrzymała kupujących euro za dolara.

Zdaje się, że dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę dla ewentualnej większej aprecjacji euro. Tymczasem pokonanie wspomnianych wsparć mogłoby otwierać drogę do dołka wyznaczonego w dniu zakończenia posiedzenia EBC i zanegowałoby potencjalną strukturę RGR.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk