• Odbierz prezent
bitcoin analiza techniczna

Już od niemal sześciu tygodni trwa korekta spadkowa na rynku Bitcoina. Osoby, które zainwestowały pieniądze w tę kryptowalutę z nadzieją czekają na odbicie. Sytuacja techniczna na ten moment nie jest jednak korzystna i najpopularniejsza z kryptowalut potrzebuje silnych, pozytywnych informacji, które mogłyby wzmocnić popyt na Bitcoina.

 

Kluczowym problemem Bitcoina jest obecnie coraz mniejsze zainteresowanie, widoczne w spadającym wolumenie obrotów. Już w przypadku ostatniego odbicia (w ubiegłym tygodniu) obserwowaliśmy spadek wolumenu obrotów, sygnalizujący, że ruch wzrostowy ma słabe fundamenty. Obecnie, gdy cena próbuje zbliżyć się do poziomu 12 tys. dolarów, znów widzimy spadające obroty, ostrzegające przed możliwymi spadkami. Wolumen obrotów jest obecnie najniższy od ponad 1,5 miesiąca.

 

BTC/USD

bitcoin

 

Wydaje się, że Bitcoin, by nie popaść w dalsze spadki, potrzebuje pozytywnych informacji, które przyciągnęłyby kupujących na rynek. Nowe osoby, które kupowały kryptowalutę na przestrzeni ostatniego miesiąca mogły się mocno zrazić spadkami. Dodatkowo, na rynek wciąż trafiają negatywne informacje dotyczące w szczególności zacieśniania (także planowanego) regulacji dotyczących Bitcoina w różnych częściach świata.

Z perspektywy technicznej, ważnym dokonaniem byłoby przebicie lokalnych szczytów (z ubiegłego tygodnia) w okolicy 13 tys. dolarów. Najlepiej, gdyby było ono potwierdzone wzrostem wolumenu. Jeśli jednak BTC po raz kolejny zejdzie poniżej granicy 10 tys. dolarów, to może to być początek kolejnego impulsu spadkowego.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk