• Odbierz prezent
Nasdaq tokeny akcje

7 stycznia platforma DX.Exchange uruchomi handel stokenizowanymi akcjami dużych spółek z amerykańskiej giełdy NASDAQ. Jak wyglądają szczegóły?

 

Według informacji agencji Bloomberg, platforma DX.Exchange będzie oferować tokeny cyfrowe oparte na akcjach 10 spółek notowanych na giełdzie NASDAQ. Spółkami tymi będą: Alphabet (GOOGL), Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Facebook (FB), Microsoft (MSFT), Tesla (TSLA), Netflix (NFLX), Baidu (BIDU), Intel (INTC) oraz Nvidia (NVDA). Każdemu tokenowi będzie odpowiadać jedna akcja. Posiadacze tokenów będą uprawnieni do takiej samej dywidendy, jak tradycyjni akcjonariusze. Dodatkowo będą mieli możliwość nabywania części akcji oraz handlu po zamknięciu rynku kapitałowego. Akcje będą przechowywane przez partnera DX – MPS MarketPlace Securities. Tokeny oferowane przez DX będą tokenami ERC-20 opartymi na blockchainie Ethereum.

Platforma DX.Exchange nie będzie nadzorowana przez organy regulacyjne Stanów Zjednoczonych. W proces tokenizacji nie będą zaangażowane również same spółki z amerykańskiej giełdy. Jednak platforma DX z siedzibą w Estonii ma licencję estońskiego nadzoru finansowego i ma pełną możliwość działania na obszarze Unii Europejskiej.

W rozmowie z agencją Bloomberg, CEO DX – Daniel Skowronski powiedział: „Wierzymy, że to jest początek połączenia tradycyjnego rynku z technologią blockchain. To otworzy całkiem nowy świat handlu papierami wartościowymi, zarówno starymi, jak i nowymi.”

Skowronski wspomniał również, że platforma DX.Exchange planuje ekspansję obejmującą nowojorską giełdę NYSE, giełdę w Tokio, a także giełdę w Hong Kongu.

DX wymienia NASDAQ jako partnera technologicznego swego przedsięwzięcia, korzystając z protokołu Informacji Finansowej eXchange (FIX) giełdy NASDAQ.

Krążą wieści, że NASDAQ – druga na świecie największa giełda pod względem kapitalizacji, planuje notowanie kontraktów terminowych na Bitcoin (BTC) w pierwszym kwartale 2019 r.

Na razie nie ma żadnych informacji wskazujących na to, czy giełda NASDAQ rozważa wprowadzenie do swojej własnej oferty stokenizowanych aktywów.

Czytaj także: Startuje pierwsza giełda kryptowalut wspierana przez Nasdaq

Duże amerykańskie giełdy coraz bardziej interesują się kryptowalutami. Dzięki współpracy z giełdą Nasdaq, wkrótce zostanie uruchomiona nowa platforma kryptowalutowa - DX. Co będzie oferować swym użytkownikom? Jakie ma plany rozwoju?   14 maja na portalu „Finance Magnates” ukazała się informacja, .. Czytaj
Startuje pierwsza giełda kryptowalut wspierana przez Nasdaq

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk