• Odbierz prezent
Te spółki mogą Cię zaskoczyć w najbliższych dniach! (Lotos, Dadelo, Oponeo,  Play, Captor Therapeutics, CreepyJar)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym - wyjątkowo krótszym - tygodniu  handlowymi na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Wtorek, 6 kwietnia

Grupa Lotos - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Druga pod względem wielkości spółka paliwowa na warszawskiej giełdzie w 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 29,493 mld złotych netto. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 1,969 mld złotych, zaś skonsolidowany zysk netto 1,152 mld złotych. Wyniki za trzy poprzednie kwartały 2020 r. wskazują na zauważalny spadek przychodów netto w porównaniu do 2019 r. Również sam wynik netto może okazać się ujemny ze względu na bardzo wysoką stratę netto w I kwartale (ponad 1,3 mld PLN) oraz drugi kwartał zakończony na minusie.  Trudno określić w jakim stopniu potencjalnie słabsze wyniki roczne są już zdyskontowane przez akcjonariuszy - notowania Lotosu są niższe o ponad 15% niż rok temu (dla porównania - akcje Orlenu są o 15% droższe niż rok temu).

Przed rozpoczęciem tygodnia handlowego akcje Grupy Lotos były wyceniane na 43,9200 PLN.

 

Oponeo - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Jedna z czołowych spółek e-commerce na GPW, wchodząca w skład indeksu sWIG80, w 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 962 mln złotych, EBIT 28,7 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 20,25 mln złotych. Ze względu na sezonowość w działalności Oponeo, dla rocznego sprawozdania finansowego kluczowe będą wyniki za ostatni kwartał zeszłego roku - jeśli spółce uda się zbliżyć do zysku netto z IVQ 2019 r. (17,9 mln PLN), jej skonsolidowany zysk netto za 2020 r. będzie wyższy niż w poprzednim roku. Taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny ze względu na znacznie surowszą zimę niż rok wcześniej.

Przed rozpoczęciem tygodnia handlowego akcje Oponeo.pl były wyceniane ma 42,4000 PLN, co jest wzrostem kursu o 112% w perspektywie rocznej.

 

WZA: Impel (ws wycofania z obrotu na GPW), T-Bull (ws. zatwierdzenia programu motywacyjnego dla pracowników poprzez emisję nowych akcji), Promise

 

Play Communications - wycofanie akcji z obrotu na głównym parkiecie GPW

Spółka została przejęta przez francuską grupę telekomunikacyjną Iliad Purple, do czego doszło poprzez wezwanie do sprzedaż akcji notowanej od 2017 r. Play Communications. Strategia przejęcia Play przez Iliad zakładała wyprowadzenie akcji z publicznego rynku.

Czytaj także: Play już niedługo zniknie z giełdy? Francuski gigant chce przejąć spółkę z WIG20

Na poniedziałkowej sesji, która rysuje się w czerwonych barwach, Play Communications zyskuje ponad 36%, będąc zieloną wyspą w indeksie WIG20. Tak gwałtowne wzrosty to reakcja akcjonariuszy na plany przejęcia spółki przez francuski telekom Iliad Purple. Francuzi chcą zapłacić 39 złotych za każdą akcj.. Czytaj
Play już niedługo zniknie z giełdy? Francuski gigant chce przejąć spółkę z WIG20

 

Dywidendy: DM NWAI (ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy 2,00 PLN na akcję), Wawel (ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy 25,00 PLN na akcję)

 

Środa, 7 kwietnia

CreepyJar - przejście z alternatywnego systemu notowań NewConnect na główny rynek GPW (pierwsza sesja w czwartek)

 

Wyniki finansowe: Tesgas (za 2020 r.)

 

WZA: CDA, OPTeam, Impera, Enap

 

Czwartek, 8 kwietnia

Dadelo - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Zeszłoroczny debiutant giełdowy z branży e-commerce w 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 33,38 mln złotych, zysk operacyjny 276 tys. złotych oraz skonsolidowany zysk netto 142 tys. złotych. Wiadomo już, że Dadelo znacząco poprawi wyniki w 2020 r. - w samym pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży wyniosły 33 mln złotych, zaś skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,54 mln PLN. Przychody za 9 miesięcy 2020 r. to 52 mln złotych.

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji akcje Dadelo były wyceniane na 20,5100 PLN.

 

Develia - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Jedna z czołowych spółek deweloperskich na warszawskiej giełdzie, wchodząca w skład indeksu mWIG40, w 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 819,26 mln PLN netto, zysk operacyjny 172,68 mln PLN netto oraz skonsolidowany zysk netto 117,38 mln PLN. 2020 r. nie był zbyt udany dla spółki - na podstawie trzech raportów kwartalnych łatwo wywnioskować, że przychody ze sprzedaży będą znacznie niższe niż w 2019 r., podobnie jak zysk netto. Jeżeli Develia zaksięgowała w ostatnim kwartale 2020 r. stratę zbliżoną do tej z IIQ (56,6 mln PLN), jej wynik netto za cały rok okaże się ujemny, co ostatni raz miało miejsce w 2009 r.

Przed rozpoczęciem tygodnia handlowego akcje Develii były notowane po 2,3700 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Aiton, Erbud, Toya

 

Captor Therapeutics - przydział akcji oferowanych w ramach pierwszej oferty publicznej

Spółka znalazła nabywców na wszystkie 871 500 akcji z nowej emisji, a ostateczna cena emisyjna została ustalona na maksymalnym poziomie 172 PLN. W związku z dużym zainteresowaniem akcjami, Captor wystawił na sprzedaż dla inwestorów instytucjonalnych dodatkowe 198 000 istniejących już akcji, zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Finalnie do inwestorów detalicznych trafiło niewiele ponad 10% oferowanych akcji. Redukcja na zapisach wyniosła 91,5%. Całkowita wartość IPO Captor Therapeutics wyniesie 184 mln PLN, co jest największą pierwszą ofertą publiczną tego typu na GPW. Spółka w ramach IPO pozyska niecałe 150 mln złotych, które przeznaczy na rozwój swoich projektów badawczych.

 

Piątek, 9 kwietnia

Wyniki finansowe opublikują: Archicom, Auga Group, Imagis, Silvair, ZE Pątnów-Adamów-Konin

 

Elektrobudowa - wycofanie akcji spółki z obrotu na głównym rynku GPW. Powodem jest uprawomocnienie postanowienia sądu o upadłości spółki

Notowania: Grupa Lotos SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LTS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk