• Odbierz prezent
Tę SPÓŁKĘ rekomenduje zarówno Goldman Sachs jak i Deutsche Bank. W co inwestować podczas korekty?

Po dziewięciu miesiącach zielonej sielanki, na rynkach zrobiło się nerwowo: COVID, który wraca jak bumerang, inflacja i utrzymujące się bezrobocie, które mogą przerodzić się w permanentną stagflację oraz Evergrande, o którym nie wiadomo czy jest po prostu duży, czy za duży, żeby upaść.

Wszystkie wyżej wymienione, zachowanie największych indeksów np.: S&P 500 oraz pierwiastek myślenia życzeniowego mogą wskazywać, że czeka nas głębsza korekta.


Taką możliwość dopuszcza także Peter C. Oppenheimer, czyli główny strateg banku Goldman Sachs. Finansista nie mówi jednak: „pora uciekać” – przeciwnie, jest zdania, że nadchodzi dobry moment na zakupy.


„Fundamentalnie jesteśmy wciąż we względnie wczesnej fazie cyklu koniunkturalnego” – argumentuje.


Nie znamy niestety żadnych szczegółów tego stanowiska. Dla przypomnienia wykres współczesnego cyklu koniunkturalnego (jest krótszy niż klasyczny):FXMAG akcje tę spółkę rekomenduje zarówno goldman sachs jak i deutsche bank. w co inwestować podczas korekty? akcje zagraniczne, akcje amerykańskie, prowizja akcje, w co inwestować, kryzys w co inwestować, korekta prosta, korekta pędząca, korekta na ropie naftowej, korekta na rynkach finansowych, czy korekta na rynkach akcji przedłuży się?, bank goldman sachs, goldman sachs, deutsche bank, deutsche bank konto maklerskie opinie, rekomendacje, gpw, akcje, dlaczego odszedłem z goldman sachs, goldman recruitment, goldman, emma goldman, drugie oblicze wall street czyli dlaczego odszedłem z goldman sachs, goldman sachs internship, goldman sachs warszawa zarobki, goldman sachs warszawa praca, jonathan goldman, goldman sachs afera, goldman sachs stock, współczesny cykl koniunkturalny, cykl koniunkturalny w polsce, cykl koniunkturalny wykres, realny cykl koniunkturalny, polityczny cykl koniunkturalny, klasyczny cykl koniunkturalny, cykl koniunkturalny prezentacja, klasyczny a współczesny cykl koniunkturalny, współczesny cykl koniunkturalny fazy, co to jest cykl koniunkturalny, cykl koniunkturalny makroekonomia, cykl koniunkturalny klasyczny, cykl koniunkturalny w gospodarce, w co inwestować w 2021, w co inwestować małe kwoty, w co warto inwestować 2021, w co inwestować na giełdzie, w co najlepiej inwestować, w co inwestować małe kwoty 2019, w co inwestować 2021, w co inwestować przed kryzysem, kryptowaluty w co inwestować, w co inwestować małe kwoty 2021, w co inwestować w czasach kryzysu, naturalne leczenie nowotworów, leczenie nowotworów witaminą c, leczenie nowotworów za granicą, leczenie kliniczne nowotworów, leczenie nowotworów w niemczech, leczenie nowotworów w izraelu, leczenie biologiczne nowotworów, leczenie skojarzone nowotworów, maserati, alfa romeo, citroën, polscy producenci samochodów, niemieccy producenci samochodów, japońscy producenci samochodów, najwięksi producenci samochodów na świecie, francuscy producenci samochodów 96, włoscy producenci samochodów 1


Źródło: https://slideplayer.pl/slide/2859395/


Poznawszy zatem nastawienie banku Goldman Sachs do obecnej sytuacji rynkowej, sprawdźmy zatem najnowsze rekomendacje instytucji:


1. PMV Pharmaceuticals Inc, (NASDAQ: PMVP).


PMV to firma, która intensywnie pracuje nad koncepcją leczenia nowotworów w oparciu o gen p53. Ich celem jest stworzenie zindywidualizowanej terapii (być może w postaci leku) wykorzystującej specyficzną dla danego pacjenta mutacje genu p53. Co ważne, obecnie firma jest już na etapie pracy nad konkretnymi substancjami, jeden z leków jest nadal w fazie przedklinicznej, ale drugi, PC14586, rozpoczyna badania kliniczne fazy 1.


Paul Choi z Goldman Sachsa podkreśla, że spółka charakteryzuje się teraz korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka. Ze względu na fakt, iż temat genu p53 jest wciąż w medycynie zagadnieniem niezbadanym, nawet mały sukces PMV będzie miał duże znaczenie dla firmy. Analityk wystawił PMV rekomendacje „MOCNE KUPUJ” z ceną docelową 43$. Obecnie za jedną akcję trzeba zapłacić około 29$.


2. Stellantis N.V. (NYSE: STLA).


Stellantis to europejski konglomerat skupiający producentów samochodów, posiada marki takie jak np.: Maserati, Alfa Romeo, Citroën. Obecnie na rynku samochodów osobowych jest szósty na świecie i planuje ekspansję na amerykańskim rynku aut elektrycznych – zamierza wyprodukować elektryczną wersję popularnego w Ameryce Dodge’a Ram 1500 oraz Jeepa Wranglera.

 


George Galliers z Goldman Sachsa jest świadomy, że producenci samochodów przeżywają ostatnio niełatwy czas np.: z powodu niedoborów chipów półprzewodnikowych, ale twierdzi równocześnie, że Stellantis ma dobre perspektywy ze względu na mocną linię produkcyjną. Mowa tu o planowanych modelach samochodu Wagoneer, które mają zasilić zyski firmy już pod koniec roku. Walory spółki również otrzymały rekomendacje „MOCNE KUPUJ”. Cena docelowa to 31$, obecna cena to około 20$. Co ciekawe Stellantis w ostatnich tygodniach otrzymał aż 9 pozytywnych rekomendacji, w tym jedna od Deutsche Banku, średnia cena docelowa to 28$.


Maria Turek

Absolwentka finansów i rachunkowości. Pasjonatka inwestowania fundamentalnego oraz algorytmicznego. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk