• Odbierz prezent
Taurus Investments Wealth Management na liście ostrzeżeń KNF

6 czerwca na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego został wpisany nowy podmiot. Czym zajmuje się spółka Taurus Investments Wealth Management?

 

6 czerwca poinformowano, że na listę ostrzeżeń KNF został wpisany kolejny podmiot. Jest nim Taurus Investments Wealth Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Poinformowano, że trwające postępowanie dotyczy czynu z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Dodano, że przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Oferowane przez spółkę usługi obejmują m. in. inwestycje w nieruchomości komercyjne i mieszkalne oraz inwestycje alternatywne. W ofercie znajdują się także usługi doradcze dla firm. Spółka oferuje także bezpłatny audyt portfela w celu optymalizacji wcześniejszych umów finansowych (m. in. polisolokat, kredytów, ubezpieczeń) zawartych z innymi firmami i organizację w razie potrzeby profesjonalnej pomocy prawnej.

Lista ostrzeżeń publicznych KNF jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Czytaj także: KNF ostrzega przed Grand Marshall Ltd. i brokerem Grand Trade Exchange

W piątek 26 kwietnia na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił kolejny podmiot, którym jest zarejestrowany na Wyspach Marshalla Grand Marshall Ltd. Spółka jest operatorem brokera CFD o nazwie Grand Trade Exchange, który bezprawnie świadczy swoje usługi polskim rezydentom.   .. Czytaj
KNF ostrzega przed Grand Marshall Ltd. i brokerem Grand Trade Exchange


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk