• Odbierz prezent
Tauron przedstawia wstępne wyniki za III kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy o ponad 100%

4 listopada Tauron przedstawił szacunkowe wyniki finansowe za III kwartał. Są one znacznie wyższe niż przed rokiem, przewyższyły również szacunki analityków.

 

4 listopada w godzinach wieczornych Tauron opublikował wstępne wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Według szacunków spółki przychody wyniosły 5,1 mld zł wobec 4,86 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 4,9% rok do roku. Okazały się one też wyższe o 5,4% od szacunków analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 4,84 mld zł.

Zysk operacyjny wyniósł 524 mln zł wobec 330,2 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 59% rdr. Osiągnięty zysk operacyjny jest wyższy o 26% od konsensusu analityków na poziomie 417,3 mln zł. EBITDA wyniosła 1 mld zł w porównaniu do 808 mln zł przed rokiem, co stanowi wzrost o 25% rdr. Wynik ten okazał się wyższy o 12% od konsensusu analityków na poziomie 900,5 mln zł.

W III kwartale Tauron wypracował zysk netto w wysokości 377 mln zł w porównaniu do 187,6 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Osiągnięty zysk okazał się wyższy o 101% niż rok wcześniej. Przewyższył też o 47% konsensus analityków, którzy spodziewali się zysku netto na poziomie 257,3 mln zł.

Przedstawione przez spółkę wyniki mają charakter wstępny. Ostateczne wartości zostaną podane w raporcie finansowym, którego publikacja jest zaplanowana na 18 listopada.

Notowania: Tauron Polska Energia SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TPE/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk