• Odbierz prezent
Tauron, po ogłoszeniu projektu PEP, chce po I kw. '19 przedstawić aktualizację strategii

Tauron, po ogłoszeniu projektu Polityki Energetycznej Polski, rozpoczął prace nad aktualizacją strategii grupy w zakresie kształtowania miksu wytwórczego i planuje przedstawić ją po pierwszym kwartale 2019 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Tauron ocenia, że projekt jest zbieżny z kierunkami rozwoju grupy.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"W związku z ogłoszeniem projektu Polityki Energetycznej Polski i planowanymi zmianami regulacyjnymi, jak i wynikami aukcji rynku mocy, Tauron podjął prace nad aktualizacją „Strategii Grupy TAURON na lata 2016-2025” w zakresie kształtowania miksu wytwórczego. Aktualizację strategii Tauron przedstawi po pierwszym kwartale 2019 roku" - napisano w komunikacie.

 

Tauron podał, że nowy projekt PEP jest zbieżny z celami grupy.

 

Według zaprezentowanego w piątek dokumentu podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski do roku 2040 roku będzie węgiel stanowiący 60 proc. miksu energetycznego.

 

"Grupa Tauron podtrzymuje, że ostatnią inwestycją w duże źródło węglowe jest blok o mocy 910 MW w Jaworznie, jednocześnie deklarując dalszą modernizację i poprawę efektywności aktywów wytwórczych i wydobywczych" - napisano w komunikacie.

 

"Grupa Tauron pozytywnie odnosi się do akcentowanej w projekcie PEP kwestii bezpiecznej transformacji Śląska w perspektywie społecznej i gospodarczej. Grupa Tauron wierzy w możliwość sprawiedliwej transformacji obszarów przemysłowych w Europie" - dodano.

 

Przedstawiony przez Ministerstwo Energii projekt polityki energetycznej Polski do 2040 roku zakłada, że w 2030 roku 60 proc. prądu pochodzić będzie z węgla przy założeniu zużycia na obecnym poziomie, do 2040 nastąpi spadek udziału węgla poniżej 30 proc. W 2033 roku ma powstać pierwsza elektrownia atomowa.

 

Projekt polityki energetycznej zakłada, że począwszy od 2033 roku w Polsce powstawać będzie co dwa lata nowy blok jądrowy. W sumie ma powstać 6 bloków o mocy 6-9 GW.

Notowania: Tauron Polska Energia SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TPE/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk