• Odbierz prezent
Tauron, Lotos i Allegro ponad 5% w górę. CD Projekt liderem spadków. W tych spółkach wiele się dzieje – emocjonująca sesja na GPW

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na plusie o 0,60%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1970,27 pkt. mWIG40 wzrósł o 1,18%, a sWIG80 o 0,62%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,80%.

 

Tauron, Lotos i Allegro ponad 5% w górę

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 aż trzy walory zakończyły sesję wzrostami o ponad 5%. Liderem wzrostów okazał się Tauron, zyskując 5,90%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 2,302 zł. W tym dniu poinformowano, że Tauron zmodernizował cztery 200-megawatowe bloki energetyczne w Elektrowni Łaziska, dostosowując je do obecnie obowiązujących standardów emisji zanieczyszczeń.

Akcjonariusze Lotosu też dzisiaj mieli powody do zadowolenia. Kurs akcji spółki paliwowej wzrósł o 5,90%. Na koniec notowań za akcje Lotosu płacono 39,50 zł. W tym dniu również z tej spółki napłynęły istotne informacje. W ostatnich dniach Grupa Lotos uruchomiła Węzeł Odzysku Wodoru. Instalacja dostarczy 70 tys. ton LPG, 43 tys. ton benzyny surowej, 39 tys. ton benzyny lekkiej i prawie 9 tys. ton wodoru. Warto również wspomnieć, że dzień wcześniej Grupa Lotos zyskała nowego prezesa, którym została Zofia Maria Paryła -  dotychczasowa wiceprezes ds. finansowych, pełniąca obowiązki prezesa.

Wśród liderów wzrostów znalazła się dzisiaj też  spółka Allegro, która zyskała 5,12%. W końcówce sesji za akcje Allegro inwestorzy płacili 78,26 zł.

 

CD Projekt traci ponad 7%

Liderem spadków okazał się natomiast dzisiaj CD Projekt. Kurs akcji znanej spółki z branży gier spadł o 7,08%. Na koniec notowań akcje CD Projekt kosztowały 395 zł. Premiera gry Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami, a w ostatnim czasie na nastroje inwestorów wpłynęły opublikowane recenzje gry.

Czytaj także: Cyberpunk 2077 tuż przed premierą - wiemy coraz więcej, ale wiele może się jeszcze wydarzyć

Jedna z najdroższych i najbardziej oczekiwanych gier na świecie będzie mieć swoją premierę już w najbliższy czwartek. Na temat Cyberpunka 2077 wiemy coraz więcej, a wczoraj poznaliśmy pierwsze recenzje liczących się redakcji. Flagowa produkcja CD Projekt zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich recenz.. Czytaj
Cyberpunk 2077 tuż przed premierą - wiemy coraz więcej, ale wiele może się jeszcze wydarzyć


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk