• Odbierz prezent
Tauron Cyfrowy Polsat Play Santander Alior Energa Enea LPP

Czwartkową sesję na GPW główne indeksy zakończyły w okolicach wczorajszego zamknięcia. Wartość indeksu WIG20 wyniosła 2099,30 pkt, co stanowi wzrost o 0,05%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył sesję na nieznacznym minusie o 0,14%. Spośród spółek z WIG20, 8 walorów zakończyło sesję na minusie, a 12 po zielonej stronie rynku.

W trakcie czwartkowej sesji wyrok TSUE wydawał się już być wliczony w ceny i po ostatnich spadkowych dniach na GPW, dzisiaj nie było widać szczególnie silnej reakcji. Mimo to jednym ze słabszych sektorów okazały się właśnie banki. Na dzisiejszej sesji indeks WIG-Banki stracił 1,13%. Wśród największych banków najmocniej spadł kurs akcji Santander Bank Polska. Na zamknięciu sesji cena akcji banku Santander wyniosła 283,20 zł, co stanowi spadek o 4,77%. W trakcie sesji za akcję banku najmniej płacono 270 zł. Poziom ten stanowi roczne minimum. Niżej kurs akcji banku był notowany w 2016 r.

FXMAG akcje tauron liderem wzrostów, cyfrowy polsat i play też na dużym plusie. santander i alior bank zaliczają coraz większe minima. energa tak nisko jeszcze nie była. enea też na minusie. najwięcej straciło dzisiaj lpp play tauron santander santander bank polska santander bank polska energa enea alior bank lpp cyfrowy polsat gpw wig wig20 kurs tauron polska energia kurs alior akcje alior bank akcje play 1

 

Spośród największych banków czwartkową sesję na minusie zakończył też Alior Bank. Przez większą część dnia kurs akcji banku utrzymywał się na plusie, jednak pod koniec sesji osunął się w dół.  Na koniec sesji cena akcji wyniosła 35,84 zł. Tym samym Alior Bank zalicza coraz głębsze historyczne minimum.

FXMAG akcje tauron liderem wzrostów, cyfrowy polsat i play też na dużym plusie. santander i alior bank zaliczają coraz większe minima. energa tak nisko jeszcze nie była. enea też na minusie. najwięcej straciło dzisiaj lpp play tauron santander santander bank polska santander bank polska energa enea alior bank lpp cyfrowy polsat gpw wig wig20 kurs tauron polska energia kurs alior akcje alior bank akcje play 2

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję spadkiem o 0,62%. Drugi największy polski bank Pekao zakończył dzień wzrostem o 0,88%. Spośród największych banków najmocniej zyskał mBank, którego cena akcji wzrosła o 2,05%.

 

Tauron liderem sesji

Spośród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazała się spółka energetyczna Tauron. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,59 zł, co stanowi wzrost o 3,91%. Tauron był dzisiaj najmocniej rosnącą spółką z sektora energetycznego.

Indeks WIG-Energia zyskał 0,58%. Spółka PGE zakończyła sesję wzrostem o 0,88%. Na zamknięciu cena akcji PGE wyniosła 7,81 zł. Najwięcej za akcję PGE płacono dzisiaj 7,92 zł.

Spółka Energa zakończyła natomiast czwartkową sesję na minusie o 1,48%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 6,01 zł. Kurs akcji spółki Energa znalazł się na historycznym minimum.

FXMAG akcje tauron liderem wzrostów, cyfrowy polsat i play też na dużym plusie. santander i alior bank zaliczają coraz większe minima. energa tak nisko jeszcze nie była. enea też na minusie. najwięcej straciło dzisiaj lpp play tauron santander santander bank polska santander bank polska energa enea alior bank lpp cyfrowy polsat gpw wig wig20 kurs tauron polska energia kurs alior akcje alior bank akcje play 3

Spółka energetyczna Enea zakończyła sesję spadkiem o 1,91%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,22 zł.

Czwartkową sesję na mocnym plusie zakończyła spółka Cyfrowy Polsat, która wczoraj była jedyną spółką z WIG20, która zakończyła sesję po zielonej stronie rynku. Dzisiaj na zamknięciu cena akcji Cyfrowego Polsatu wyniosła 27,18 zł, co stanowi wzrost o 2,95%. Czwartkową sesję solidnym wzrostem zakończyła także spółka Play. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 26,98 zł. W trakcie sesji najwięcej za akcje Play płacono 27,06 zł.

Spośród warszawskich blue chipów, czwartkową sesję na największym minusie skończyła spółka LPP. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8045 zł, co stanowi spadek o 4,79%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk