• Odbierz prezent
Tauron i PGE mocno wystrzeliły w górę! JSW na solidnym plusie. mBank ponad 5% w dół, Alior Bank i PKO BP na minusie. Fajerwerkowa sesja dla spółek energetycznych

Ostatnią w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył wzrostem o 0,49%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1674,14 zł. Indeks średnich spółek mWIG40 wzrósł o 1,18%. Indeks małych spółek sWIG80 zyskał 0,46%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,49%.

 

Tauron i PGE wystrzeliły w górę, JSW na mocnym plusie

Nie brakowało dzisiaj niespodzianek. Na akcjach spółek energetycznych miały miejsce prawdziwe fajerwerki. Kurs akcji Tauronu wystrzelił o 19,98%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 2,222 zł.

PGE też zakończyła sesję dwucyfrowym wzrostem. Na koniec sesji akcje spółki kosztowały 5,854 zł, co stanowi wzrost o 16,85%. W tym dniu poinformowano o planowanej budowie elektrociepłowni.

Czytaj także: PGE mocno w górę po informacji o budowie elektrociepłowni w okolicy lotniska

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zyskuje na wartości około 20% po informacji o podpisaniu umowy z Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK). Jej przedmiotem jest budowa elektrociepłowni zasilanej gazem ziemnym, która ma się znaleźć w rejonie przyszłego lotniska. Co dokładnie ma wybudować PGE? Jak się .. Czytaj
PGE mocno w górę po informacji o budowie elektrociepłowni w okolicy lotniska

Wśród liderów wzrostów na trzecim miejscu znalazła się JSW, zyskując 3,27%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 24,32 zł.

Według informacji mediów, istotną przyczyną wzrostów wspomnianych trzech spółek może być porozumienie podpisane przez rząd ze związkami zawodowymi górników w sprawie zamykania kopalń węgla kamiennego. Porozumienie to dotyczy zasad i tempa transformacji górnictwa.

 

mBank ponad 5% w dół, PKO BP i Pekao na minusie

Piątkowa sesja nie sprzyjała natomiast akcjom największych banków. Kurs akcji mBanku spadł o 5,53%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 163,90 zł. Alior Bank stracił 1,53%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 11,87 zł. Bank PKO BP zakończył dzień na minusie o 0,99%. W końcówce sesji akcje PKO BP kosztowały 19,92 zł. Bank Pekao stracił 0,72%. Na koniec notowań za akcje Pekao płacono 48,30 zł. Santander Bank Polska natomiast zakończył sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 140 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk