• Odbierz prezent
Tauron PGE CCC Cyfrowy Polsat Dino mBank Santander Play Orange

Piątkowa sesja na GPW nie sprzyjała bykom. Indeks WIG20 stracił 0,74% Wartość indeksu największych spółek na koniec sesji wyniosła 2255,46 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 0,51%.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 6 walorów zakończyło sesję po zielonej stronie rynku, 13 na minusie, a jedna spółka bez zmian.

Liderem wzrostów okazała się spółka PGE, zyskując 4,02%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 9,52 zł. Była to piąta z rzędu wzrostowa sesja dla PGE.

FXMAG akcje tauron i pge mocno w górę. ccc i cyfrowy polsat bez większych zmian. dino ponad 10% w dół. mbank na i santander na czerwono. play i orange po zielonej stronie rynku pge tauron kurs pge akcje tauron polska energia ccc cyfrowy polsat dino polska mbank santander santander bank polska play akcje play orange gpw wig20 wig 1

 

Tauron zakończył dzień na mocnym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 1,86 zł, co stanowi wzrost o 2,7%.

Na solidnym plusie zakończył sesję także Play, zyskując 1,68%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 30,30 zł.

Spółka Orange również dzisiaj zyskała. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 6,33 zł, co stanowi wzrost o 1,04%.

Liderem spadków okazała się spółka Dino Polska, której kurs akcji spadł o 10,27%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 141,60 zł. Spółka wczoraj przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one zgodne z oczekiwaniami, ale wzrost marży EBITDA w kolejnych okresach będzie trudny do osiągnięcia.

FXMAG akcje tauron i pge mocno w górę. ccc i cyfrowy polsat bez większych zmian. dino ponad 10% w dół. mbank na i santander na czerwono. play i orange po zielonej stronie rynku pge tauron kurs pge akcje tauron polska energia ccc cyfrowy polsat dino polska mbank santander santander bank polska play akcje play orange gpw wig20 wig 2

 

Po ostatnich solidnych wzrostach, na piątkowej sesji kurs akcji Alior Banku dzisiaj spadł o 5,57%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 28,46 zł.

Santander Bank Polska zakończył dzień na minusie, tracąc 2,28%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 308,80 zł.

mBank również znalazł się po czerwonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 382,80 zł, co stanowi spadek o 2,05%.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,03%. Drugi największy bank Pekao natomiast dzisiaj stracił 0,85%.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzień na niewielkim minusie o 0,27%. Na koniec notowań cena akcji CCC wyniosła 112 zł.        

Ostatnia w tym tygodniu sesja skończyła się dla spółki Cyfrowy Polsat na poziomie poprzedniego zamknięcia, wynoszącym 28,70 zł.

Czytaj także: Dino z wynikami za III kwartał 2019 r. Dynamiczny rozwój, wyższe przychody, większy zysk

7 listopada spółka Dino, znana ze swej sieci sklepów, przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Okazały się zbliżone do oczekiwań analityków.   7 listopada w godzinach wieczornych spółka Dino Polska opublikowała wyniki finansowe za III kwartał .. Czytaj
Dino z wynikami za III kwartał 2019 r. Dynamiczny rozwój, wyższe przychody, większy zysk


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk