• Odbierz prezent
Tauron PGE Lotos LPP Idea Bank Getin

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na minusie o 0,40%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1823,52 pkt. mWIG40 zyskał 0,37%, a sWIG80 0,79%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,11%.

 

Lotos, LPP i CCC w górę

Wśród warszawskich blue chipów liderem wzrostów okazał się Lotos, zyskując 3,92%. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej inwestorzy płacili 53 zł.

Spółka odzieżowa LPP też zakończyła dzisiejszą sesję na mocnym plusie. Na zamknięciu akcje LPP kosztowały 6465 zł, co stanowi wzrost o 3,03%.

Spółka obuwnicza CCC zyskała 1,89%. W końcówce sesji za akcje CCC inwestorzy płacili 61,52 zł.

 

Tauron i PGE mocno w dół, Cyfrowy Polsat i JSW na sporym minusie

Po mocnych wzrostach w ostatnich dniach, na akcjach spółek energetycznych dzisiaj miała miejsce realizacja zysków. Liderem spadków okazał się Tauron, który stracił 7,5%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 2,96 zł. Kurs akcji PGE spadł o 6,1%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 7,42 zł.

Cyfrowy Polsat zakończył dzisiejszą sesję na sporym minusie. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 28,70 zł, co stanowi spadek o 3,5%.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazła się też JSW, kończąc sesję na minusie o 3,14%. Na zamknięciu akcje JSW kosztowały 18,50 zł.

 

Idea Bank i Getin zyskują

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom z grupy Leszka Czarneckiego. Kurs akcji Idea Banku wzrósł o 4,31%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 2,42 zł. Getin Holding zyskał 2,01%. Na zamknięciu cena akcji Getin wyniosła 1,167 zł. Inwestorów ucieszyły opublikowane wczoraj po sesji komunikaty dotyczące planowanej transakcji sprzedaży akcji Idea Getin Leasing przez Idea Bank na rzecz Getin Holding.

Czytaj także: Idea Bank i Getin Holding podpisały list intencyjny w sprawie Idea Getin Leasing

27 lipca Idea Bank i Getin Holding poinformowały o liście intencyjnym dotyczącym sprzedaży pakietu akcji spółki Idea Getin Leasing.   27 lipca po zakończeniu sesji na GPW Idea Bank i Getin Holding poinformowały w swych komunikatach, że Getin Holding podpisał z Idea Bankiem oraz z LC Corp B.V. list.. Czytaj
Idea Bank i Getin Holding podpisały list intencyjny w sprawie Idea Getin Leasing

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk