• Odbierz prezent
Tauron Energa Enea CD Projekt PKN Orlen PKO BP Santander Alior Bank XTB

Na piątkowej sesji na GPW indeks WIG20 wzrósł o 0,64%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał na wartości 0,5%.

W trakcie piątkowej sesji jednym z mocniej rosnących sektorów były banki. Indeks WIG-Banki wzrósł o 1,35%. Wszystkie banki z WIG20 zakończyły tę sesję na plusie. Wśród nich najmocniej wzrósł mBank, który zakończył tę sesję wzrostem o 6,76%. Na zamknięciu sesji cena akcji mBanku wyniosła 363 zł. Na solidnym plusie zakończył piątkową sesję największy bank PKO BP, którego cena akcji na zamknięciu wzrosła o 1,55%. Po ostatnich dwóch spadkowych sesjach, cena akcji Alior Banku dzisiaj wzrosła o 1,47%. Na zamknięciu piątkowej sesji inwestorzy płacili za akcję 40 zł. Była to również udana sesja dla Santander Bank Polska, który zakończył ją wzrostem o 1,35%. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 316 zł. W trakcie sesji za akcję banku Santander najwięcej płacono 324 zł. Natomiast dla banku Pekao dzisiejsza sesja zakończyła się symbolicznym wzrostem o 0,05%.

Mniej szczęścia na piątkowej sesji miały banki spoza WIG20. Bank Millennium zakończył dzisiejszą sesję na niewielkim minusie o 0,34%. Słabiej natomiast wypadły spółki z grupy Leszka Czarneckiego, które zakończyły sesję spadkiem przekraczającym 6%. Idea Bank stracił 7,16%, Getin Noble Bank – 6,61%, a Getin Holding 6,83%.

 

Tauron, Energa, Enea po czerwonej stronie rynku

Najmocniej w dniu dzisiejszym spadły spółki z sektora energetycznego. Indeks WIG-Energia obniżył swą wartość o 1,14%. Wśród spółek energetycznych na największym minusie sesję zakończyła Enea. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,71 zł, co stanowi spadek o 2,19%. Kolejną spółką energetyczną, która najwięcej straciła, była PGE, która zaliczyła spadek o 1,22%. Spółka zaczęła sesję na plusie, a za akcje płacono nawet 8,05 zł. Jednak w kolejnych godzinach handlu kurs osunął się w dół, a na zamknięciu cena akcji wyniosła 7,80 zł, co stanowiło dzisiejsze minimum. Dzisiejszą sesję na minusie zakończył też Tauron. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 1,53 zł, co stanowi spadek o 1,1%. Na najmniejszym minusie dzisiejszą sesję zakończyła spółka Energa, która rano przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Na zamknięciu za akcję spółki płacono 6,39 zł. Jest to spadek o 0,47%.

Czytaj także: Energa publikuje wyniki finansowe - ponad dwukrotnie niższy zysk w I półroczu

Spółka Energa w piątek 27 września opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Okazały się one zauważalnie gorsze od rezultatów z zeszłego roku - mimo nieznacznie wyższych przychodów, spółka osiągnęła ponad dwukrotnie niższy zysk w porównaniu do pierwszego półrocza 2018 r. Na piątkowe.. Czytaj
Energa publikuje wyniki finansowe - ponad dwukrotnie niższy zysk w I półroczu

 

CD Projekt na minusie, XTB bez większych zmian

Spośród warszawskich blue chipów po czerwonej stronie rynku znalazło się 6 spółek. Oprócz PGE i Tauronu, na minusie zakończył sesję także CD Projekt (spadek o 1,17%), PKN Orlen (-0,53%) oraz PZU (-0,13%) i Lotos (-0,02%).

Spośród mniejszych spółek, piątkowa sesja nie była zbyt ciekawa dla XTB. Na zamknięciu dzisiejszej sesji cena akcji wyniosła 3,12 zł, co stanowi spadek o 0,64%. Kurs akcji tej spółki w ostatnim tygodniu oscylował w przedziale 3,04 zł – 3,16 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk