• Odbierz prezent
Tauron- brak zdecydowania podaży na wsparciu

Niezwykle ciekawie prezentuje się sytuacja spółki Tauron, która po dotarciu do klarownego wsparcia, od dłuższego czasu pozostaje w rynkowym „zamrożeniu”. Jakie losy mogę czekać przedstawiciela energetyki z indeksu WIG20?

Potencjalne scenariusze na spółce Tauron

Spoglądając na wykres spółki Tauron, w oczy rzuca się możliwość dwóch scenariuszy. Czy to oznacza, że o tym co należało zrobić dowiemy się dopiero po fakcie? Nie do końca. Obserwując zmagania popytu i podaży, jesteśmy w stanie się ustawić na rynku w jakiś sensowny sposób. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Scenariusz numer 1 to możliwe zakończenie korekty ABC, z którą mieliśmy do czynienia po 5-falowym impulsie wzrostowym. W takiej sytuacji kurs akcji Tauron powinien niebawem rozpocząć nowy, dynamiczny ruch wzrostowy.

Wykres 1: Kurs spółki Tauron (2 lata) 

Wykres 1: Kurs spółki Tauron (2 lata)

Niedźwiedzie również znajdą coś dla siebie, ponieważ drugi scenariusz przedstawia formację głowy z ramionami, która nie została jeszcze w pełni zrealizowana.

Wykres 2: Kurs spółki Tauron (5 miesięcy) 

Wykres 2: Kurs spółki Tauron (5 miesięcy)

Który scenariusz na spółce Tauron ma większe szanse?

Dzisiejsze spadki na indeksie WIG20 nie doprowadziły na spółce Tauron do pogłębienie minimów z zeszłego tygodnia. Jest to pozytywny objaw. Kolejnym argumentem stojącym po stronie byków, jest wejście w zakres wsparcia wyznaczonego przez szczyty z drugiej połowy 2019 roku. Na korzyść byków przemawia także potencjalna struktura podwójnego dna. W związku z powyższym, dopóki kurs spółki Tauron utrzymuje się powyżej 1,80 zł, to kupujący mają większe szanse. Trwałe przełamanie tej strefy popytowej, zmieniałby sytuację diametralnie.

Notowania: Tauron Polska Energia SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:TPE/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk