• Odbierz prezent
Targety na USD/PLN i EUR/PLN zrealizowane

Podczas naszych wtorkowych webinarów tradingowych robimy dokładny przegląd rynku w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. Dwie z nich osiągnęły wyznaczony take profit. Sprawdźmy jakie formacje pozwoliły nam poprawnie przewidzieć ruch rynkowy.

Kurs dolara (USD/PLN)

Na wykresie dolara USD/PLN wyznaczyliśmy formację odwróconej głowy z ramionami, która powstała po średnioterminowym trendzie spadkowym. Typowym sygnałem wynikającym z analizy technicznej było oczywiście wybicie linii szyi, natomiast na jednym z naszych webinarów, przedstawiałem strategię, która pozwala nieco sprytniej wykorzystać tworzącą się formację głowy z ramionami, zwiększając w ten sposób relację potencjalnego zysku do ryzyka.

Wykres 1: Kurs USD/PLN (Platforma Tickmill) 

Wykres 1: Kurs USD/PLN (Platforma Tickmill)

Kurs euro (EUR/PLN)

Na wykresie euro do polskiego złotego również dostrzegliśmy formację pro-wzrostową, jednak w tym przypadku nie była to formacja odwracająca trand, a świadcząca o jego kontynuacji. Chodzi oczywiście o formację chorągiewki, której zasięg również się w pełni zrealizował.

 Wykres 2: Kurs EUR/PLN (Platforma Tickmill)

Wykres 2: Kurs EUR/PLN (Platforma Tickmill)

Zapraszam serdecznie na kolejny webinar inwestycyjny, który odbędzie się już jutro, czyli we wtorek 29 września 2020 roku, o godzinie 20:00. Wirtualne spotkanie jest całkowicie bezpłatne. Należy się jedynie zapisać.

Zapisz się na bezpłatny webina inwestycyjny

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk