• Odbierz prezent
Tarasy Bałtyku na ostatniej prostej

Trwają prace wykończeniowe w Tarasach Bałtyku – pierwszym gdańskim zdobywcy międzynarodowej nagrody European Property Awards w kategorii High-Rise Development. Zamysł architektów staje się rzeczywistością, z zewnątrz można podziwiać już nowoczesną elewację obiektu z przeszkleniami. Luksusowy apartamentowiec Allcon Osiedla i zarazem najwyższy budynek mieszkalny w Gdańsku w pierwszej linii zabudowy od morza będzie gotowy w czerwcu 2021 roku.

Statek na Przymorzu

Tarasy Bałtyku powstają w dzielnicy Przymorze, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana, 10 minut spacerem od plaży. To jeden z najlepiej skomunikowanych obszarów Trójmiasta. Bliskość morza zainspirowała twórców z BJK Architekci do zaprojektowania inwestycji przypominającej ekskluzywny statek pasażerski.

- Ze względu na ekspozycję na park i morze od strony wschodniej, w budynku zaprojektowano dużą ilość przeszkleń na pełną wysokość pomieszczeń. – mówi architekt Tomasz Janiszewski - Wyzwanie stanowiła elewacja północna, gdzie mamy mniejszą ilość okien przy zwartej bryle od strony skrzyżowania ulic. Zaprojektowano tam okładziny szklane w pasach okien, w celu uzyskania wrażenia większej lekkości.

Charakterystyczna, jasna bryła w umiejętny sposób wpisuje się w otoczenie, doskonale wykorzystując jego potencjał i nasłonecznienie. 13-kondygnacyjny budynek z wyróżniającymi go uskokami od strony południowej pozwolił w pełni udostępnić walory widokowe tej części Gdańska. Oryginalna koncepcja architektów zagwarantowała dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postacie tarasów aż do 76 m2.

One milion dolar view

Unikatowy kształt bryły Tarasów Bałtyku przypominający literę „L”, otworzył inwestycję na nadmorski park i morze, dzięki czemu twórcom udało się osiągnąć efekt zachwycających
i niepowtarzalnych widoków z praktycznie każdej kondygnacji budynku. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, idealnie wkomponowane w przełamaną bryłę.

-– Od początku zależało nam na tym, aby każdy mieszkaniec tej inwestycji mógł codziennie cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z okna, np. na morze, park, morenowe wzgórza, panoramę miasta czy prywatne patio wypełnione zielenią. - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon Osiedla - To właśnie tzw. one milion dolar view buduje standard premium, zwiększa komfort życia i czyni inwestycję wyjątkową.

Standard premium

Na komfort życia wpłyną dostępne w inwestycji udogodnienia. Wśród nich wymienić można m.in. strefę fitness z saunami i salą klubową oraz wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią i oświetleniem. Kolejne atuty to podświetlane, przeszklone i panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza; reprezentacyjne lobby z wyodrębnioną recepcją i miejscem spotkań na antresoli; a także całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu obiektu, z którym można łączyć się z każdego punktu na świecie. Deweloper dużo uwagi poświęcił także wykończeniu części wspólnych. Charakter apartamentowca będzie definiować już strefa wejścia wraz z wysmakowaną aranżacją dwukondygnacyjnego lobby o wysokości ponad 6,5 m z miejscem spotkań na antresoli, na którą prowadzą okazałe, spiralne schody ze starannie dobranymi detalami. Wnętrze wykończone zostanie drewnem, kamieniem oraz lustrami, wprowadzającymi naturalne światło do wnętrza. Nie zabraknie też elementów artystycznego wzornictwa, np. zawieszanych siedzisk w formie obręczy.

Ekologia i nowoczesność

Nowoczesny apartamentowiec realizowany przez Allcon Budownictwo posiada też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach oraz wypełnione roślinnością patio ze strefą wypoczynku lub spotkań dla mieszkańców, panele fotowoltaiczne oraz stację szybkiego ładowania i indywidualne gniazda dla pojazdów elektrycznych oraz windy wyposażone w system odzyskiwania energii.

- Tarasy Bałtyku to flagowy projekt Allcon Osiedla – mówi Piotr Tarkowski – To też najbardziej prestiżowy gdański wysoki budynek w pierwszej linii zabudowy od morza. Inwestycja jest dopracowana w każdym detalu, dlatego nie mogło w niej zabraknąć także rozwiązań ekologicznych.

W celu uatrakcyjnienia otoczenia inwestycji, a także w trosce o tereny zielone, zaplanowano ponowne zaaranżowanie sąsiednich terenów. Prace polegać będą na zaprojektowaniu
i realizacji przestrzeni 2500 m2 stanowiącej przedłużenie miejskich terenów zielonych, która zostanie obsadzona licznymi drzewami oraz krzewami. Planowane jest także wykonanie obiektów małej architektury, przeznaczonych dla przyszłych mieszkańców Tarasów Bałtyku oraz sąsiedztwa.

Gdańskie Tarasy Bałtyku to obecnie jedna z najciekawszych ofert premium na polskim rynku. W czerwcu 2021 roku oddanych zostanie 148 apartamentów o powierzchni od 43 do 166 m2 oraz 10 lokali usługowych na parterze. Ceny zaczynają się obecnie od 630 tys. do 2 200 tys. zł. Na najwyższym piętrze znajdują się luksusowe penthousy.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk