• Odbierz prezent
LiveChat
Z artykułu dowiesz się:

- O możliwych powodach znacznego spadku kursu akcji LiveChat Software S.A.

Kurs akcji LiveChat Software S.A. traci 5,69% kilka minut po 9:30. Tuż po otwarciu sesji, spadek był jeszcze większy.

 Kurs akcji LiveChat 13-09-2017

 

Powodów tego spadku można upatrywać w informacji opublikowanej przez Spółkę raportem 24/2017. Zarząd Spółki poinformował w nim o otrzymaniu zawiadomienia od Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Zgodnie z zawiadomieniem, rozpoczęty zostanie proces przyspieszonej budowy księgi popytu na akcje Spółki, którego celem jest sprzedaż przez akcjonariuszy łącznie do 1 906 560 akcji Spółki. Akcje te uprawniają do 7,4% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Inwestorów mogła zaniepokoić chęć sprzedaży tak znaczącego pakietu akcji, co mogło wpłynąć na spadek kursu.

LiveChat Software S.A. to informatyczna spółka oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów. Jej flagowym produktem jest LiveChat - narzędzie służące do bezpośredniej komunikacji właściciela strony z użytkownikiem. Spółka działa na rynku globalnym. Jej akcje notowane są na GPW, wchodząc w skład indeksu sWIG80.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk