• Odbierz prezent
T-Bull spółka

29 listopada spółka T-Bull przedstawiła wyniki kwartalne. Okazały się one słabsze niż przed rokiem.

 

29 listopada przed północą spółka z branży gier T-Bull opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

W trzecim kwartale spółka osiągnęła przychody na poziomie 1,47 mln zł wobec 1,82 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 109,8 tys. zł wobec 1,07 mln zł zysku rok wcześniej. Trzeci kwartał 2019 r. zakończył się stratą netto w wysokości 361,3 tys. zł wobec 847,6 mln zł zysku przed rokiem.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 r. spółka uzyskała przychody na poziomie 4,7 mln zł wobec 5,43 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. W tym czasie zysk z działalności operacyjnej wyniósł 311,2 tys. zł wobec 3,17 mln  zł rok wcześniej. W okresie trzech kwartałów 2019 r. strata netto wyniosła 198,9  tys. zł wobec 2,46 mln zł zysku przed rokiem.

T-Bull S.A. jest producentem gier, przede wszystkim na urządzenia mobilne. Spółka specjalizuje się w realizacji modelu free to play (F2P), który polega na udostępnianiu aplikacji za darmo, a następnie uzyskiwaniu dochodów ze sprzedaży dodatków do gier, a także z reklam.

Skumulowana liczba ściągnięć gier spółki przekroczyła 440 milionów. W październiku miały miejsce premiery gier „Tap Tap Buddy: Idle Clicker & Fun RPG Adventure” oraz „Top Rider: Bike Race & Real Traffic”. Premiery miały miejsce w sklepie Google Play (system Android), z założeniem udostępniania gier również na inne platformy dystrybucyjne.

27 sierpnia 2019 r. spółka rozpoczęła prace mające na celu produkcję pierwszej w historii T-Bull gry na platformę PC, która będzie dystrybuowana w modelu premium. Gra będzie symulatorem osadzonym w przestrzeni kosmicznej z elementami mechanik przetrwania - space survival simulator. Gra zostanie udostępniona na platformie Steam do końca 2020 r. Jest to największy projekt realizowany dotychczas przez spółkę.

W pierwszych godzinach poniedziałkowej sesji na GPW kurs akcji spółki T-Bull spada o 8,4%.

Czytaj także: T-Bull z nową grą. Akcje spółki w górę

6 czerwca w swym komunikacie spółka gamingowa T-Bull poinformowała o szczegółach dotyczących nowej gry – Top Speed 2.   6 czerwca spółka T-Bull poinformowała o podjęciu decyzji dotyczącej publikacji gry Top Speed 2. Produkowana przez spółkę gra zostanie wydana 11 czerwca 2019 r. Będzie to dzień pr.. Czytaj
T-Bull z nową grą. Akcje spółki w górę


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk