• Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądają rozmowy dotyczące scalenia giełdy w Niemczech i w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie referendum dotyczące opuszczenia Unii Europejskiej może stanowić poważne zagrożenie dla konkurencyjnych ofert ze Stanów Zjednoczonych, jeżeli chodzi o zakup giełdy w Londynie (LSE), ale nie podważy planowanej fuzji na kwotę 30 miliardów dolarów amerykańskich USD, pomiędzy Deutsche Boerse i LSE - powiedział szef niemieckiej giełdy finansowej w "Euro am Sonntag".

 

Deutsche Boerse i LSE prowadziły w lutym rozmowy na temat stworzenia największej na świecie giełdy pod względem przychodów. Taki plan może przyciągnąć zainteresowanie giełdą LSE wśród innych rynkowych graczy, takich jak giełdy w USA: ICE (ICE.N) lub CME (CME.O).

 

"Ta fuzja ma sens niezależnie od wyniku Brexit-u. Dlatego nie jest to obecnie poważne zagrożenie dla nas" powiedział w przeprowadzonym wywiadzie Gregor Pottmeyer, dyrektor finansowy w Deutsche Boerse.

 

Dyrektor generalny Deutsche Boerse Carsten Kengeter powiedział, że jakiekolwiek rozwiązanie w sprawie referendum w Wielkiej Brytanii faktycznie wzmocni argumenty przemawiające za połączeniem. Dodał, że spodziewa się zaprezentowania formalnej oferty już w najbliższych tygodniach.

 

"Przez to niemiecki Frankfurt, znajdujący się w największej gospodarce przemysłowej w Europie, stanie się jeszcze ważniejszym i jednym z największych centrów finansowych na świecie, podobnym do Londynu" powiedział Kengenter dla Tagesspiegel.

 

Kengenter sugeruje również możliwość osiągania wyższych dywidend, które mogą wystąpić po dokonaniu fuzji. "Jeśli Londyn i Frankfurt pójdą w parze, nowe spółki będą bardziej opłacalne i będą mogły wówczas lepiej wynagradzać swoich akcjonariuszy".

 

Pottmeyer powiedział również, że Deutsche Boerse chce zakończyć scalanie bez przymusowych zwolnień, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, ile miejsc pracy może zniknąć, dlatego też wciąż toczą się rozmowy na ten temat z przedstawicielami pracowników.

 

Źródło: Reuters


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk