• Odbierz prezent
Szybcy i wściekli- po wczorajszym webinarze inwestycyjnym osiągane wyniki znacząco się poprawią

Na wczorajszym webinarze inwestycyjnym, tworzonym we współpracy z brokerem Tickmill, dotknęliśmy jednego z najpoważniejszych błędów w tradingu. Chodzi oczywiście o łapanie spadających noży. Przedstawiłem dokładnie swoje podejście do tego zagadnienia oraz wyjaśniłem w jakich sytuacjach warto, a kiedy nie warto korzystać z tej niebezpiecznej metody. Wirtualne spotkanie było nagrywane i jest dostępne dla wszystkich prenumeratorów magazynu Inwestor.

Łapanie spadających noży

Z jednej strony mówi się, że nie powinniśmy ich łapać, bo można się skaleczyć. Z drugiej jednak słyszymy powiedzonka inwestorskie w stylu: „kupuj gdy krew się leje”, „bądź chciwy gdy inni się boją”. Jak się w takim razie odnaleźć na rynku, na którym jako podstawowe zasady, przedstawioane są przeciwstawne postawy? Dokładnie tego tematu dotyczył wczorajszy webinar inwestycyjny. Myślę, że wczorajszy wykład trwający 1 godzinę i 15 minut rozwiał w tej kwestii wszelkie wątpliwości.

Projekt FXMAG i TICKMILL

Co tydzień, we wtorek o godzinie 20:00, odbywa się webinar inwestycyjny, podczas którego odkrywamy tajniki analizy technicznej oraz skupiamy się na psychologii inwestowania. Wyszukujemy ciekawych sytuacji z przeszłości, by na ich bazie wyciągnąć wnioski, jak skutecznie poruszać się po rynku.

W drugiej części wirtualnego spotkania inwestycyjnego przeglądamy rynek, by przygotować się do nadchodzących okazji, a także przestrzec przed ewentualnymi zagrożeniami inwestycyjnymi.

Webinar inwestycyjny

Podczas ostatniego webinaru inwestycyjnego rozmawialiśmy o tym kiedy i w jaki sposób warto starać się złapać rynkowy dołek, a w jakich sytuacjach tego absolutnie nie robić. Obszernie skupiliśmy się na warstwie psychologicznej, aby zrozumieć procesy, które stoją za chęcią kupienia po jak najniższej cenie. Przedstawiłem dość oczywiste ryzyka jakie z tego płyną oraz kilka zaskakujących następstw, których często nie bierzemy pod uwagę, a mają gigantyczny wpływ na osiągane stopy zwrotu, nawet przy zyskownych transakcjach. Jak zawsze cała teoria była poparta praktycznymi przykładami. W kolejnej części zastanowiliśmy się nad tym w jaki sposób powinien wyglądać nasz trading plan, jakie są główne powody niepowodzeń i jak zwiększyć swoje szanse na rynku.

Dostęp do archiwum wirtualnych spotkań inwestycyjnych

Dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów kwartalnika Inwestor.

Korzystając z kodu rabatowego WEBINAR, naliczana jest zniżka w wysokości 20%.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 4 października 2020 roku, o godzinie 20:00. Tym razem zastanowimy się czy warto korzystać ze wskaźników analizy technicznej.

Zapisz się na bezpłatną konferencję tradingową


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk