• Odbierz prezent
Szukasz pracy? Ta branża chętnie Cię zatrudni
fot. freepik.com

Portal Cointelegraph poinformował, że przybywa coraz więcej ofert pracy związanych z kryptowalutami. Znajdują one zastosowanie w różnych branżach, toteż rośnie popyt na pracowników w firmach, które mają styczność z tym rynkiem.

 

W swym artykule na portalu Cointelegraph Joseph Hall zwrócił uwagę na raport LinkedIn poświęcony rynkowi pracy. W ostatnim roku wzrosła liczba ofert pracy zawierających takie słowa, jak „Bitcoin”, „Ethereum”, „kryptowaluty” czy „blockchain”.

Miniony rok sprzyjał branży kryptowalut. Na rynku miały miejsce duże wzrosty cen, a na popularności zyskują coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. W tym czasie miał miejsce duży napływ środków inwestorów do innowacyjnych startupów, które oferują zatrudnienie przy swych projektach. Raport LinkedIn poinformował, że według danych Pitchbook, w 2021 r. inwestorzy na całym świecie udzielili startupom kryptowalutowym i blockchainowym finansowania na łączną kwotę 30 miliardów dolarów.

Coraz więcej utalentowanych osób poszukuje pracy w tej branży, a firmy z nią związane poszukują pracowników. Według danych LinkedIn wzrost ten w Stanach Zjednoczonych wyniósł 393%. Pod tym względem branża kryptowalut wyprzedziła nawet szerszą branżę technologiczną, w której wzrost wyniósł 98%.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej obecne w różnych dziedzinach. W raporcie LinkedIn News stwierdzono: „Podczas, gdy większość ofert pracy dotyczy oprogramowania i finansów, w innych branżach też rośnie popyt na talenty kryptowalutowe. Obejmuje to profesjonalne usługi, jak księgowość i doradztwo, jak również kadry czy sektor związany ze sprzętem komputerowym.”

W 2022 r. ten trend nadal utrzymuje się. Największe giełdy kryptowalut poszukują pracowników. Coinbase oferuje ponad 250 miejsc pracy, Kraken ponad 300, a najbardziej wszechobecna na świecie giełda Binance – ponad 600. Powstała również strona Bitcoinerjobs, która łączy firmy i pracowników, gdzie wszystko dotyczy kryptowaluty Bitcoin.

Nie każdy ma możliwość i umiejętności, by pracować w branży kryptowalut, jednak coraz więcej osób może otrzymywać wynagrodzenie za dotychczasową pracę wypłacane w kryptowalutach. Rozwiązanie to może spodobać się miłośnikom kryptowalut, a szczególnie osobom dobrze zarabiającym, które mogą otrzymywać część wynagrodzenia w kryptowalutach, a resztę w tradycyjnej walucie. Nie wszyscy jednak podzielają ten entuzjazm.

Warto także pamiętać, że w czasie spadków na rynku kryptowalut w 2018 r., część firm z tej branży zwalniała pracowników, więc aby trend zwiększania zatrudnienia w tej branży trwał nadal, wzrosty cen na tym rynku też muszą się utrzymywać.

Na naszym rodzimym rynku pracy też coraz częściej pojawiają się oferty pracy związane z branżą kryptowalut. Przykładowo na portalu Pracuj.pl znajdziemy oferty pracy dla specjalistów, analityków czy osób zajmujących się obsługą klienta.

Oprócz informatyków, są poszukiwane osoby z dużą umiejętnością analizowania rynków lub doświadczeniem w biznesie. Niezbędne też może być dobre zrozumienie tematu, by zaprezentować dany projekt potencjalnym odbiorcom.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk