• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Szukamy longa na rynku srebra. Analiza ceny srebra na interwale tygodniowym

Na rynku towarowym uwagę zwraca obecnie rynek srebra, gdzie istotną rolę pełni od dłuższego czasu strefa 1480-1490. Obszar ten w przeszłości pełnił rolę wsparcia i z tego miejsca inicjowane były swingi wzrostowe.

Srebro - wykres tygodniowy

1Źródło: exeria.com

Przed tygodniem rynek testował ten poziom od góry. Uwagę zwraca tu przede wszystkim kształt świecy w tym interwale. Pojawia się tu naruszenie wsparcia zauważalnym, dolnym cieniem. Taki element w tym właśnie miejscu to niewątpliwie mocny, byczy argument. Można więc przyjąć, że popyt stoi tu przed szansą rozwinięcia kolejnej falki wzrostowej. Zakładając asekuracyjnie, że konsekwencją udanej obrony wsparcia byłoby rozwinięcie kolejnego swingu w stronę najbliższego oporu na 1615, z obecnych poziomów otrzymujemy stosunek zysku do ryzyka na poziomie ok. 2,5:1.

 

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Tomasz Gessner

Analityk w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego w EFIX Dom Maklerski S.A., Monitoruje sytuację techniczną na rynkach finansowych (indeksy, towary, waluty, GPW) Z rynkiem związany od kilkunastu lat. W latach 2006-2010 pracował jako analityk w Domu Maklerskim IDM, a w latach 2010-2016 jako analityk w Domu Maklerskim BDM. Od 2006 współpracuje z portalem Stooq, gdzie komentuje bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.  Absolwent Zarządzania i Marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu (specjalność Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze). Ukończył także Studia Podyplomowe "Inwestycje Kapitałowe" w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studia Podyplomowe "Analiza finansowa w procesie inwestowania" oraz "Mistrzowie Rynków Finansowych" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk