• Sklep
  • Odbierz prezent
Sztuczny popyt, sztuczna podaż - markowanie ceny na wysokości poziomów Fibonacciego

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się skąd na wykresie silne, wręcz nienaturalne świece, które swoją rozpiętością przekraczają nawet 150 pipsów? Odpowiedź może wydawać się prosta: to moment publikacji danych makro, który jak się okazuje służy w większości do księgowania poziomów Fibonacciego z chirurgiczną precyzją, sięgającą niekiedy kilku pipsów.

 

Chcąc wyszukiwać tego typu układy na wykresach, pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest dokładny przegląd kalendarza ekonomicznego, który informuje nas o konkretnych godzinach oraz odczytanie poszczególnych publikacji makroekonomicznych. Z punktu widzenia aktywnego daytradera szczególnie będą nas interesowały następujące godziny:

10:30 – publikacje z Wielkiej Brytanii,

11:00 – publikacje ze Strefy Euro,

14:30 – najważniejsze odczyty ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady,

20:00 – FOMC oraz decyzja w sprawie stóp procentowych.

Znając prawdopodobny timing wystąpienia układu typu markowanie ceny, z góry możemy określić szacowany zasięg oraz swobodny obszar techniczny, który wyznaczany jest najczęściej za pomocą odpowiednich narzędzi i mierzeń Fibonacciego. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Fijołek

Pomysłodawca oraz założyciel serwisów FxParkiet.pl i FiboTeamSchool.pl. Ekspert w dziedzinie formacji harmonicznych oraz technik Fibonacciego. Na rynku Forex od ponad 10 lat.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk