• Odbierz prezent
Szokujące spadki kursu dolara USDPLN i euro EURPLN! Frank w relacji do polskiego złotego również zniżkuje, dynamiczne zmiany na kursie brytyjskiej waluty!

Jak kształtowały się kursy walut w ciągu minionego tygodnia? Przyjrzyjmy się kursom dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN i franka CHFPLN. W ciągu ostatnich dni polski złoty podlegał sporym wahaniom w stosunku do głównych walut.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,9349

07.09.19 22:18

Kurs euro

EURPLN

4,3383

07.09.19 22:18

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,8356

07.09.19 22:18

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,9830

07.09.19 22:18

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na zakończenie dnia w sobotę 07.09.19 na rynku forex

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4.

Kurs dolara USDPLN zanotował mocne spadki podczas pierwszej części minionego tygodnia. W czwartek i piątek mieliśmy natomiast do czynienia z wyhamowaniem zniżkowania na kursie dolara do polskiego złotego i minimalnymi wzrostami. Aktualnie za jednego dolara USD zapłacimy 3,9349 złotego. Punkt wsparcia dla kursu dolara USDPLN znajduje się na poziomie około 3,90 zł.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale H4

Wykres kursu euro EURPLN na interwale H4.

Kurs euro EURPLN przez cały tydzień wykazywał spadki. Ich dynamika systematycznie zmniejszała się jednak z dnia na dzień. Obecnie za jedno euro należy zapłacić 4,3383 złotego. Punkt wsparcia dla kursu euro EURPLN znajdziemy w przybliżeniu na poziomie 4,32 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4.

Kurs funta GBPPLN wykazywał dużą zmienność. Początek tygodnia wiązał się z wyraźnymi spadkami, w środę i czwartek nastąpiło mocne odreagowanie, a w piątek znów mieliśmy do czynienia ze zniżkowaniem kursu funta GBPPLN. Aktualnie za jednego funta zapłacimy 4,8356 złotego. Najbliższy punkt oporu dla kursu funta GBPPLN oscyluje wokół poziomu 4,855 zł.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4.

Kurs franka w relacji do polskiego złotego niemal przez cały tydzień mocno zniżkował. Środa była jedynym dniem, kiedy zanotowaliśmy minimalne wzrosty kursu franka CHFPLN. Obecnie za jednego franka należy zapłacić 3,9830 złotego. Punkt wsparcia dla kursu franka CHFPLN znajdziemy w okolicach 3,965 zł.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk