• Odbierz prezent
Szkoleniowe Eldorado zmierza ku końcowi? Pozew zbiorowy przeciwko Fraktal Trader

Rynek walutowy Forex w 2018 roku dotknęły kolejne ograniczenia ze strony europejskiego regulatora. Zmniejszona dźwignia, ograniczenie reklam, a także informowanie o odsetkach osób tracących to tylko część zmian, które zostały wprowadzone i najprawdopodobniej zostaną z nami na długo. To oczywiście dotyczy podmiotów, które są regulowane oraz posiadają licencje. Inaczej wygląda sytuacja gdy nie posiadasz licencji, a jedyne co zamierzasz robić to szkolić przyszłych Milionerów.

Na ten moment rynek szkoleniowy w Polsce to istne Eldorado, gdzie nie obowiązują żadne zasady, ale pomału sytuacja zaczyna się zmieniać i to niestety nie dlatego, że społeczeństwo uczy się na błędach.

 

Pozew zbiorowy przeciwko firmie szkoleniowej Fraktal Trader

Na samym poc zątku zajmijmy się najważniejszą wiadomością. Fundacja Trading Jam, której jednym z zadań jest ochrona inwestorów indywidualnych podjęła kroki prawne przeciwko firmie szkoleniowej Fraktal Trader. Aktualnie zbierane są osoby poszkodowane przez firmę Fraktal Trader. Jeżeli dałeś się "naciągnąć", bądź byłeś/ jesteś klientem firmy Fraktal Trader i czujesz się poszkodowany koniecznie skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

 

PRZEJDŹ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWGO

 

Na stronie http://fraktal-pozew-zbiorowy.cba.pl zamieszona jest informacja o zgłoszeniach, które napływały od jakiegoś czasu do fundacji TJS:

"Drodzy Państwo,

z uwagi na informacje przekazane Fundacji TJS przez byłych współpracowników FT oraz byłych i obecnych klientów firmy, zdecydowaliśmy o podjęciu kroków prawnych przeciwko firmie i osobom zaangażowanym w jej działalność.

By zadeklarować chęć przystąpienia do pozwu zbiorowego prosimy o wypełnienie poniższej ankiety. Po zgromadzeniu Państwa zgłoszeń będziemy kontaktowali się z Państwem telefonicznie i mailowo w celu podjęcia dalszych działań."

 

Szkoleniowy marketing sukcesu

Każdy kto przynajmniej rok spędził na rynkach finansowych zdaje sobie sprawę, że podjęcie decyzji o inwestowaniu to mała rzecz w porównaniu do tego co czekać nas będzie na rynku. Nic nie jest tak łatwe i tak proste, jak wynikałoby to z marketingowego przekazu. Zarabianie na rynkach to zwykle efekt wytężonych lat pracy, ale i to nie daje gwarancji, że na rynku osiągniemy sukces. 

Szybki samochód, gotówka i tanie marketingowe chwyty w wykonaniu Kamila Partyki oraz Damiana Karbowiaka

Gotówka oraz szybki samochód to w zasadzie dwa podstawowe rekwizyty służące do sprzedaży szkoleń firmy Fraktal Trader. W takim przypadku bardzo często targetem takich kampanii reklamowych są osoby, które nie mają zielonego pojęcia na temat rynków finansowych.

 

Przykład reklamy Fraktal Trader- zaproszenie na bezpłatne szkolenie

 

Kolejna reklama Fraktal Trader pokazująca "na czym polega życie inwestora"

Obserwując filmy z różnych eventów realizowanych przez firmę Fraktal Trader należy przyznać, że tego typu marketing działa na ludzi, który przychodzą na szkolenia skuszeni wizją szybkich i łatwych pieniędzy.

 

Kim jest Kamil Partyka?

Zgodnie z informacją na stronie fraktaltarder.eu Kamil Partyka to:

Trader, Twórca programu FRAKTAL TRADER

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Certyfikowany ekspert w doborze produktów finansowych – European Financial Guide. Autor wielu edukacyjnych programów i szkoleń finansowo – inwestycyjnych.

W momencie pojawienia się możliwości inwestowania na rynkach kapitałowych zdobył praktyczną wiedzę, wynikającą z połączenia najskuteczniejszych metod i strategii tradingowych. Wiedza ta łączy m.in. podążanie za długoterminowym trendem przy wykorzystaniu sygnałów płynących z wykresu w postaci geometrii ceny, formacji świecowych oraz fal Elliotta. Co w połączeniu ze ściśle kontrolowanym zleceniem Stop Loss, pozwala osiągnąć jak największy zysk, przy najmniejszym zaangażowaniu kapitału.

Zakres merytoryczny prowadzonych warsztatów w prosty, metaforyczny i obrazowy sposób przybliża i umożliwia uchwycenie uczestnikom sensu nawet najbardziej skomplikowanych pojęć finansowo – inwestycyjnych.

Zerknijmy zatem jak zdobyć certyfikat w doborze produktów finansowych - European Financial Guide.

Wg informacji dostępnej na stronie http://eafp.pl/efg-r/ żeby zdobyć certyfikat EFG należy zdać 120 minutowy egzamin, składający się ze 100 pytań, z czego 40% z nich stanowią zadania z matematyki finansowej. Podejście do egzaminu to koszt 800 zł brutto. Przygotowanie do egzaminu składa się z 46 godzinnego szkolenia, które dostępne jest w cenie 3100 zł brutto.

Co ciekawe Kamil Partyka wg informacji przekazywanych przez klientów firmy chwali się, że pracował w angielskim banku jako Trader. Z naszych ustaleń wynika, że nikt nie jest w stanie powiedzieć o jaki bank chodzi.

 Kursant opinia

Kim jest Damian Karbowiak? 

Zgodnie z informacjami na stornie fraktaltrader.eu Damian Karbowiak to:

Trader, Współtwórca projektu

"23-letni student wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Inspiruje, motywuje i pokazuje swoją drogę, którą i Ty być może wybierzesz. W momencie pojawienia się możliwości inwestowania na rynkach finansowych stał się najlepszym uczniem Kamila Partyki -tradera z ponad 7 letnim doświadczeniem, twórcy programu szkoleniowego FRAKTAL TRADER.

Metodologia, którą stosuje oparta jest na połączeniu najskuteczniejszych metod i strategii inwestycyjnych. Świetny przykład pokazujący, że w tradingu liczą się umiejętności i wyniki bez względu na wiek. Dobry trener, który w prosty i zrozumiały sposób przekazuje wiedzę, na pierwszy rzut oka wydającą się trudną i skomplikowaną. Wszystko czego uczy jest efektem jego pracy z wykresami w formie praktycznej, a nie teoretycznej!"

Kolejnym współtwórcą projektu jest Damian Karbowiak, który stał się najlepszym uczniem Kamila Partyki. Według mojej oceny musi być to prawda, skoro Damian zauważył, że pieniądze zarobi wtedy gdy dołączy do szkolenia ludzi zachęconych łatwymi i szybkimi zyskami. Zważywszy na młody wiek, wykazał się w takim działaniu dużą bystrością umysłu.

Na filmach prezentowanych przez firmę Fraktal Trader pojawia się również Wojciech "Mancer" Przybysz. Autor takich książek jak "Kod atrakcyjności - Jak poderwać dziewczynę" czy "Złap go! Jak poderwać chłopaka". Co ciekawe Fraktal Trader oraz Wojciech Mancer do sprzedaży swoich produktów wykorzystują ten sam samochód - niebieskie Porsche Panamera .

 

Strategia Little Bites

Jedna z głównych strategii prezentowana przez Fraktal Trader, tzw. Little Bites, opiera się na uśrednianiu pozycji stratnych. To oznacza, że z perspektywy statystycznej pytanie co do wyzerowaniu rachunki nie brzmi czy to nastąpi, ale kiedy to nastąpi. Uśrednianie pozycji stratnych to najłatwiejszy sposób na zaprezentowanie wyników tradingowych, bo przez większość czasu taka strategia może utrzymywać się na plusie. Zarabiamy na każdej pozycji bardzo mało, ale ewentualne straty jeżeli już się pojawią są bardzo duże. Negatywnie o uśrednianiu bardzo dużo wypowiada się Paweł Szwajcar Fx, znany również jako Trader PL.

 

Link do rachunku z wynikami strategii Little Bites - https://www.myfxbook.com/members/FraktalTrader/fraktal-trader-10k-usd/2741439?fbclid=IwAR1kaCZFJ6hoClJHWq7UaP-qkAPNW4s4ECIEp-x86gAb0RpuR8TpMOp8JLg

 

Działania fundacji Trading Jam Session

17 grudnia Trading Jam na swoim youtubowym kanale opublikował materiał  gdzie na temat Fraktal Tradera wypowiadają się: były pracownik oraz klient. Wywiad przeprowadził Szymon Machalica. Jak zapowiada Rafał Zaorski na grupie Trading Jam Session pozew zbiorowy będzie rozwijał się  w dwóch kierunkach: misselingu oraz zarządzaniu, doradztwie bez zgody KNF.

Rafał Zaorski fraktal trader

Dowiedz się więcej na temat aspektów prawnych zarządzania kapitałem w Polsce.

P.S. W 2016 roku za szkoleniowy wabik używany był Bentley Continental GT - https://www.fxmag.pl/artykul/nabici-w-szkolenia 


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk