• Odbierz prezent
Szerokie indeksy giełdowe S&P500 lub Stoxx Europe 600 na nowych historycznych maksimach
fot. freepik.com

Zgodnie z pozytywną wymową środowej świecy dla FW20 wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zwyżki. Na wykresie dziennym jest nadal wyczuwalna silna presja oporu górnego ograniczenia blisko 3 miesięcznego kanału bocznego (2030 pkt.). Bieżące notowania są blisko tej wartości i wczorajsza świeca szpulka przy niższym wolumenie jest wyrazem spadającej przewagi strony popytowej. Dla indeksu bazowego, podobnie jak na poprzedniej sesji, głównym motorem zwyżki był sektor górniczy, paliwowy i banki. Jednak tzw. szerokość rynku była niska, wręcz więcej spółek spadało niż rosło.

Na wykresie 60-min bieżące notowania mierzą się z poprzednim szczytem 2016 pkt,

wczorajsze zamknięcie wypadło 2 pkt. powyżej. Wskaźniki AT nakazują jednak pewną ostrożność, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży, natomiast linia DM+ obsunęła się poniżej przebiegu ADX co też jest sygnałem osłabienia wzrostowego impetu. Na rynkach zagranicznych utrzymują się pozytywne nastroje. Poranne notowania zagranicznych kontraktów terminowych nie wykazują jednak większych zmian w stosunku do wczorajszego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na popołudniowe odczyty z USA z rynku nieruchomości i o nastrojach ludności

W porannych publikacjach uwagę zwracają dane z Chin, głównie o PKB w I kw., wykazujące bardzo silne odbicie w górę po ubiegłorocznym spadku.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk