• Odbierz prezent
Bitcoin ETF SEC kryptowaluty

Wiele znanych osób przedstawia swoje prognozy dotyczące przyszłości Bitcoina. Tym razem swoje stanowisko wyraził Michael Moro z Genesis Capital.

 

29 sierpnia w rozmowie z CNBC Michael Moro przedstawił swoją prognozę dotyczącą ceny Bitcoina. Michael Moro jest CEO Genesis Capital – firmy z branży bankowości inwestycyjnej i komercyjnej.

W czasie prowadzonej dyskusji Moro stwierdził, że przełamanie poziomu ceny 7000 USD, będzie zachęcało do dalszego kupowania Bitcoina. Dostrzega on jednak również aktywność sprzedających.

 

Czy SEC stanowi problem?

W zeszłym tygodniu Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła 9 wniosków o ETF na Bitcoin. CEO Genesis Capital stwierdził: „Gdy ukazała się wiadomość o odrzuceniu ETF przez SEC, cena się utrzymała i nie widzieliśmy 5-10 czy 15-procentowych spadków, które miały miejsce przy poprzednich odrzuceniach. Techniczne poziomy w okolicach 5800 – 5900 USD utrzymały się. Myślę więc, że niedźwiedzie zdały sobie sprawę, że zabrakło im pary. Zobaczyliśmy również, że na poziomie 6000 USD jest bardzo mało sprzedających.”

Według Moro następnym przystankiem dla ceny Bitcoina będzie 10 000 USD, ale ten wzrost będzie następował powoli i mozolnie. Uważa, że cena będzie zachowywać się w sposób mniej zmienny, np. niewielkie fale o 5-10%.

Moro uważa, że wcześniejsze oczekiwania rynku, że SEC zaakceptuje ETF na kryptowaluty, uległy obniżeniu, co uspokaja nastroje na rynku i zapewnia zdrowszą perspektywę na najbliższe 12 miesięcy.

 

Czy wzrosty się utrzymają?

Michael Moro mówił również o ostatnich trendach wśród sprzedających i kupujących. Jego zdaniem traderzy sprzedają Bitcoina przy pierwszej nadarzającej się okazji. Na przykład ci, którzy zdecydowali się kupić Bitcoin za 6000 USD w ciągu ostatnich dwóch tygodni, są jednocześnie tymi, którzy sprzedają go w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według Moro, najważniejszym pytaniem jest, czy byki zostaną tu na dłużej. Uważa on, że jeszcze nie widać silnego popytu ze strony kupujących, mimo że można było zaobserwować zainteresowanie strony sprzedażowej w ciągu ostatnich 24 godzin. Nie wyklucza on zejścia do poziomu 6000 USD, gdzie zapewne czeka duża ilość tych, którzy chcieliby kupić Bitcoin po tej cenie. Ważne jest więc to, czy poziom 7000 USD naprawdę się utrzyma i „dokąd stąd pójdziemy”.

Michael Moro podsumował swą wypowiedź, że sentyment rynkowy ulegnie zmianie, jeśli Bitcoin obroni poziom 7150 USD w przyszłym tygodniu.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk