• Odbierz prezent
Twitter Jack Dorsey koronawirus

W ostatnim czasie media poinformowały, że znany miliarder Jack Dorsey, który jest założycielem i CEO znanej spółki z branży mediów społecznościowych Twitter, zmierza przeznaczyć 28% swego majątku na walkę z pandemią koronawirusa. Wprawdzie inni miliarderzy też udzielają podobnego wsparcia, jednak nie na tak dużą skalę.

 

Szef Twittera przeznaczy miliard dolarów na walkę z koronawirusem

W ostatnim czasie media poinformowały, że szef Twittera Jack Dorsey zamierza przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa miliard dolarów. Wiadomość na ten temat opublikował wczoraj wieczorem na Twitterze. Wspomniał przy tym, że kwota ta stanowi około 28% jego majątku. Na ten cel zostaną przeznaczone środki ze sprzedaży udziałów w spółce Square, której Jack Dorsey jest współzałożycielem. Jak do tej pory znany miliarder już przekazał 100 tysięcy dolarów na konto organizacji America's Food Fund, zajmującej się dostarczaniem żywności osobom poszkodowanych przez pandemię.

W swej wiadomości na Twitterze Jack Dorsey dodatkowo poinformował, że jeśli nie wszystkie te środki będą potrzebne na walkę z koronawirusem, to pozostała część zostanie przeznaczona na inne cele charytatywne,  m. in. edukację i ochronę zdrowia kobiet.

Według danych agencji Bloomberg, majątek Jacka Dorsey'a jest szacowany na 3,89 miliarda dolarów. Zajmuje on 485 miejsce na liście najbogatszych.

 

Mark Zuckerberg, Jeff Bezos i Bill Gates też pomagają

Jak stwierdza portal CNBC, Dorsey nie jest jedynym miliarderem, który wspiera walkę z globalną pandemią, chociaż jedynym, który to robi na tak dużą skalę. Warto wspomnieć, że Jeff Bezos – szef spółki Amazon poinformował, że przeznacza 100 mln dolarów na amerykańskie banki żywności. Również szef Facebooka – Mark Zuckerberg i jego żona poprzez swą organizację charytatywną przeznaczyli 25 mln dolarów na badania nad lekami na koronawirusa. Założyciel Microsoftu też nie pozostaje w tyle. W wywiadzie dla Wall Street Journal Bill Gates stwierdził, że jest skłonny wydać miliardy dolarów na walkę z koronawirusem.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk