• Odbierz prezent
Szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty odwołany ze stanowiska po zatrzymaniu przez CBA

Zarząd Grupy Azoty S.A poinformował w raporcie 44/2017 o otrzymaniu oświadczenia Skarbu Państwa (będącego akcjonariuszem Spółki) o odwołaniu dnia 9 października 2017 r. Przewodniczącego Rady Nadzorczej ze składu Rady.

Prawdopodobnie sprawa ma związek z zatrzymaniami przeprowadzonymi przez lubelskie CBA.

Jak poinformowano na stronie internetowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agenci z lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali 6 osób w sprawie o charakterze korupcyjnym. Chodzi o żądanie 40 mln zł i powoływania się na wpływy w największych spółkach należących do Skarbu Państwa.

„Wśród zatrzymanych jest Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Azoty Marek G. przedstawiciel Grupy Lotos oraz biznesmeni” - czytamy na stronie CBA.

W związku z faktem, że Sąd uwzględnił wnioski warszawskiej Prokuratury, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Więcej na ten temat powodów zatrzymania przeczytacie we wczorajszym artykule Estery Włodarczyk.

Grupa Azoty zajmuje się działalnością związaną z nawozami mineralnymi i przemysłem chemicznym. Jej akcje notowane są na GPW, wchodząc m.in. w skład indeksów WIG30 i WIG-chemia.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk