Advertisement
  • Odbierz prezent
Szansa dla niedźwiedzi na indeksie DAX

Przeglądając główne indeksy giełdowe, w ostatnim czasie w oczy technicznie rzuca się DAX, który wydaje się bardzo czytelny.

Szansa dla niedźwiedzi na DAX - 1

Z perspektywy wykresu tygodniowego widzimy wyłamanie z klina kończącego. Jego wiarygodność zwiększona była także precyzyjnym umiejscowieniem pod horyzontalnym poziomem oporu. Jak widać, minimalny zasięg wynikający z klina (podstawa formacji na ok. 11500 pkt.) nie został jeszcze zrealizowany, zatem można przyjąć, że rynek cały czas znajduje się na drodze do zmaterializowania tego scenariusza.

Szansa dla niedźwiedzi na DAX - 2

W ciekawym technicznie miejscu rynek znajduje się obecnie, co widać na dziennym wykresie. Ostatnie wzmocnienie można w tym przypadku interpretować jako ruch korekcyjny po wcześniejszym wyłamaniu z klina. Zatrzymał się on także w rejonie lokalnego, horyzontalnego oporu. To zatem dobre miejsce do tego, aby niedźwiedzie podjęły tu próbę rozbudowania kolejnej fali spadkowej, wpisującej się w realizację zasięgu z klina.

 


Tomasz Gessner

Związany z rynkiem od 2001 roku. Pracował jako analityk rynków finansowych w domach maklerskich IDM, BDM oraz EFIX. Od 2006 komentator bieżącej sytuacji na Stooq, a obecnie także analityk w Exeria.com.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk