• Sklep
  • Odbierz prezent
Inwestorzy pędzą po akcje Bit Evil. Debiut na NewConnect spółki, która stworzyła platformę Eracoin przerósł oczekiwania rynku.
Z artykułu dowiesz się:

- O spektakularnym debiucie Bit Evil na NewConnect
- jak kształtuje się kurs akcji Bit Evil w dniu debiutu

12 lipca 2017 r. to dzień debiutu na NewConnect Bit Evil S.A., założonej przez Marie Belkę - córkę byłego premiera i byłego szefa NBP. Kurs akcji na otwarciu poszybował w górę z niesłychaną siłą.

 

Debiut Bit Evil na NewConnect

We wczorajszym artykule informowaliśmy Was o debiucie Bit Evil na NewConnect. Rynek wyczekiwał tej chwili z niecierpliwością i oto jest - jeden z bardziej spektakularnych debiutów, które mogliśmy oglądać ostatnio zarówno na NewConnect, jak i na GPW. W porównaniu, np. do niedawnego debiutu giełdowego Maxcom, Bit Evil rozpoczął swoją przygodę z rynkiem publicznym w spektakularny sposób.

Przypomnijmy, że Bit Evil jest spółką, zajmującą się marketingiem. Spółka stworzyła m.in. platformę EraCoin, w której użytkownicy mogą uzyskać rabaty na różnego rodzaju produkty oraz zdobywać punkty zwane EraCoinami. Bit Evil, wprowadza na NewConnect 1,34 mln akcji o wartości nominalnej 0,50 zł każda.

 

Notowania Bit Evil podczas debiutu

Debiut Bit Evil na NewConnect robi piorunujące wrażenie. Spółka, którą zarządza córka Marka Belki osiąga niesamowite wyniki w dniu debiutu.

 Kurs akcji Bit Evil w dniu debiutu na NewConnect

 

Nieco ponad pół godziny po dwunastej, kurs akcji Bit Evil zyskuje na wartości ponad 110%. Dzięki popularności bitcoina w ostatnich miesiącach, w zasadzie wszystko co ma w nazwie „coin” lub jest kryptowalutą, ma olbrzymią szansę na przykucie uwagi inwestorów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Pozostaje jednak pytanie, przy jakim poziomie kursu inwestorzy zaczną realizować zyski. Jeżeli realizacja zysków będzie odbywać się na dużą skalę, może wpłynąć to bardzo negatywnie na kurs akcji Spółki. Będziemy śledzić kurs akcji Spółki i informować Was, gdy wydarzy się coś ważnego.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk