• Odbierz prezent
Szaleństwo na notowaniach Mercator Medical. Strona popytowa dominuje na giełdach

Po okresie kilku dni, w których wydarzenia na warszawskiej giełdzie stały pod znakiem wyprzedaży akcji CD Projektu, wtorkowa sesja stanowiła próbę wyjścia z cienia największego w Polsce producenta gier. Po poniedziałkowym epicentrum krachu na notowaniach CDR, które wynikało z opublikowania recenzji gry Cyberpunk 2077 na konsole, w dniu wczorajszym notowania konsolidowały w okolicach poziomu 300 zł, pozwalając inwestorom z większą uwagą spoglądać na inne walory.

Zdecydowanie wśród akcji wzbudzających duże emocje na pierwszym planie w dniu wczorajszym znalazły się walory spółki Mercator Medical, które w poniedziałek traciły 19,53%, aby w dniu wczorajszym zyskać 19,88%. Podczas gdy przyczyną poniedziałkowej wyprzedaży był raport JP Morgan, w którym bank obniżył wyceny akcji branżowych konkurentów polskiej spółki, tak w dniu wczorajszym pozytywnie oddziaływała wiadomość o rozpoczęciu skupu akcji własnych oraz komentarze zarządu, który wskazuje na dalszy wzrost cen rękawic i utrzymanie wysokich marż.

Warszawski parkiet zakończył ostatecznie dzień wzrostami. Szeroki WIG wzrósł o 0,84%, przy relatywnej sile segmentu średnich spółek (mWIG40 +1,04%) i słabszej sile małych spółek (sWIG80 +0,42%). Kluczowy WIG20 zyskał 0,86% kończąc krótką serię trzech spadkowych sesji pod rząd. Ostatnia przecena indeksu blue chipów obecnie jawi się jedynie jako realizacja zysków i zwykła korekta po dynamicznej fali wzrostowej z ostatniego miesiąca. Powyższe wspiera bliskość oporu w rejonie poziomu 2040 pkt., gdzie może aktywizować się strona podażowa. Niemniej jednak dopóki notowania znajdują się powyżej poziomu 1884 pkt., czyli powyżej lipcowego ekstremum, które obecnie stanowi kluczowe wsparcie, dopóty lokalnie obowiązuje trend wzrostowy.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji kończy się pod dyktando strony popytowej, co potwierdza optymistyczne nastroje obserwowane w dniu wczorajszym na Wall Street. Notowania kontraktów terminowych na niemiecki DAX30 również to potwierdzają wzrostami o 0,3%, co powinno przełożyć się na nieznacznie pozytywne otwarcie notowań w Warszawie. Jednocześnie należy mieć na uwadze, iż wieczorem w dniu dzisiejszym poznamy najnowszą decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, a w piątek ma miejsce rozliczanie serii instrumentów pochodnych, po czym nastąpią 2 tygodnie specyficznego okresu, na który składają się święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w którym to obrót zwyczajowo pozostaje niższy.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk