• Odbierz prezent
JSW KGHM Dino Orange Cyfrowy Polsat PKO BP mBank CCC Alior Bank

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się optymistycznie dla byków. Indeks WIG20 poszybował  w górę o 3,19%. Na koniec sesji wartość indeksu największych spółek wyniosła 2264,06 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał natomiast 2,67%.

Spośród spółek należących do indeksu WIG20 wszystkie walory zakończyły sesję mniejszymi lub większymi wzrostami.

Wśród największych spółek liderem wzrostów okazał się KGHM, który zyskał 6,31%. Na zamknięciu za akcje spółki płacono 88,92 zł. Drugą spółką, która zakończyła sesję wzrostem o ponad 6% okazała się JSW, która w pierwszej połowie sesji mocno traciła. W trakcie sesji za akcje JSW inwestorzy najmniej płacili 17,42 zł. W drugiej połowie sesji kurs akcji spółki jednak powędrował do góry. Ostatecznie JSW zakończyła dzisiejszy dzień wzrostem o 6,20%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 20,56 zł, co stanowiło dzisiejsze maksimum.

Wśród najmocniej zyskujących spółek znalazła się także Dino Polska, która zyskała 5,57%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 157,30 zł. Kurs akcji spółki znajduje się blisko historycznego maksimum w okolicach 161 zł, osiągniętego we wrześniu.

FXMAG akcje szaleństwo na gpw: jsw, kghm i dino o 6% w górę. orange i cyfrowy polsat mocno zyskują. pko bp i mbank na solidnym plusie. ccc i alior bank w końcu na zielono dino polska jsw kghm akcje kghm akcje jsw orange cyfrowy polsat pko bp akcje pko bp mbank ccc alior bank gpw wig20 wig akcje mbank indeks wig20 1

 

Spółka PGNiG zakończyła sesję wzrostem o 5,1%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 4,94%.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejszą sesję wzrostem o 3,49%. Na koniec sesji za akcje PKO BP płacono 39,45 zł. Drugi największy polski bank Pekao zakończył sesję na skromniejszym plusie, zyskując 1,3%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 109,20 zł.

Solidnym wzrostem zakończył sesję mBank. Na zamknięciu cena akcji mBanku wyniosła 393,40 zł, co stanowi wzrost o 3,3%.

Po ostatnich mocno spadkowych sesjach, kurs akcji Alior Banku dzisiaj poszybował w górę, zyskując 4,23%. Na koniec sesji za akcje banku inwestorzy płacili 28,10 zł.

Mocnym wzrostem zakończyła sesję także spółka Lotos, która zyskała o 4,26%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 99,46 zł. Orlen także zakończył sesję solidnym wzrostem zyskując 3,78%.

Spółka telekomunikacyjna Orange zakończyła sesję wzrostem o 4,16%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 6,51 zł.

Spółka Cyfrowy Polsat dzisiaj zyskała 2,96%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 28,52 zł.

Po ostatnich mocnych spadkach, dzisiejszą sesję spółka obuwnicza CCC zakończyła wzrostem o 1,7%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 113,5 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk