• Odbierz prezent
Szacunkowe odczyty wskaźników PMI zachęcają do kupna akcji

Wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę na głównych parkietach, dobre nastroje przeważały również na krajowym rynku. Do kupna akcji skłaniały poranne odczyty szacunkowych wskaźników PMI dla Niemiec i strefy euro wykazujące poziomy zdecydowanie wyższe od poprzednich odczytów oraz nieznacznie lepsze od prognoz.

Popołudniowe, analogiczne dane z US zostały nieco bardziej obojętnie przyjęte przez rynki. Być może wpływają na postrzeganie przyszłej polityki FED, który w sytuacji symptomów poprawy koniunktury gospodarczej może ograniczyć swoją aktywność napędzającą ostatnie wzrosty cen akcji.

Na krajowym rynku mocnej zwyżce poddawał się sektor bankowy mający jednocześnie duży udział w indeksie bazowym. Na diagramie 60-min FW20 notowania wyłamały się górą z kilkudniowej konsolidacji cenowej. W tej sytuacji czerwcowe maksimum przy wartości 1855 pkt. byłoby teraz naturalnym oporem. Na wykresie dziennym kurs powrócił ponad przebieg średniej 15 sesyjnej. Mogą jednak zaskakiwać obroty wyraźnie niższe od średniej z poprzednich tygodni, co też czyni kurs bardziej podatnym na zmiany popytu i podaży. Na MACD jest jeszcze aktywny sygnał sprzedaży. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z USA o nowych zamówieniach na dobra trwałego użytku i końcowy raport PKB za I kw. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Szacunkowe odczyty wskaźników PMI zachęcają do kupna akcji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk