• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
interwencja walutowa NBP
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda aktualna sytuacja na USDPLN po referendum w sprawie Brexit-u oraz co sądzi na ten temat Ministerstwo Finansów

W dniu dzisiejszym mamy prawdziwy krach na rynkach finansowych. Wszystko z powodu niespodziewanego zwycięstwa zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.  Zobaczmy teraz wykres pary walutowej USD/PLN z perspektywy interwału D1. Widzimy tutaj retest strefy 3.795 przed ruchem na 4.15. Możemy również zauważyć jedność korekt 1:1 oraz reakcje na poziom wsparcia 3.80. Ruch popytowy zatrzymał się na poziomie 4.15, w którym znajduje się opór z poprzedniego ruchu wzrostowego. Aktualnie ważnym wsparciem jest okolica 4.00 z powodu poziomu psychologicznego oraz miejsca ZZB, czyli zasady zmiany biegunów.

 

Para walutowa USDPLN interwał D1

FXMAG forex sytuacja usdpln dzień po referendum oraz opinia ministerstwa finansów	 1

 

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie w sprawie możliwej interwencji na rynku walutowym oraz odwołaniu przetargu obligacji skarbowych. Dodało, że MF nie zamierza interweniować na rynku walutowym.

 

MF o interwencji na rynku walutowym :

 

"Minister Szałamacha mówił o tym wcześniej, że MF nie zamierza interweniować. To była przemyślana decyzja. Generalnie nie będziemy interweniowali. Ministerstwa Finansów nie interweniują nigdy na rynkach, od tego są banki centralne" - powiedział.

"Mamy środki walutowe, ale domyślnie to NBP jest naszym naturalnym partnerem, jeśli chodzi o wymianę środków, a nie rynek. Nie planujemy żadnej interwencji, nie widzimy powodów do interwencji. MF nie jest organem, który powinien interweniować na rynku, to jest rola banku centralnego, ich niezależna decyzja, kiedy uznają to za stosowne" - dodał.

 

Decyzja w sprawie przetargu na obligacje skarbowe :

 

Nowak wskazał, że MF może odwołać 1-2 aukcje sprzedaży obligacji, ale decyzja taka nie została podjęta.

 

"Decyzja dotycząca ewentualnego odwołania kolejnych aukcji obligacji nie została podjęta. Takie decyzje będziemy podejmować bliżej terminu aukcji. Zobaczymy, co się będzie działo na rynkach. Jeśli uznamy, że rynek jest niepewny, że poziomy są niesatysfakcjonujące, możemy się wstrzymać i 1-2 aukcje odwołać" - powiedział.

 

"Prawdopodobnie zrezygnujemy z najbliższej, poniedziałkowej aukcji zamiany" – dodano.

 

Źródło: PAP Biznes

 

 

Chcesz zarobić na wyjściu Wielkiej Brytanii z UE? Sprawdź Consilium Invest


Dawid Suchojad

Niezależny trader specjalizujący się głównie w metodologii Price Action.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk