• Odbierz prezent
Sytuacja na kursie euro EUR/PLN. Spadki dolara australijskiego względem amerykańskiego (AUD/USD). Cena ropy w konsolidacji

Wtorkowy kalendarz ma sporo pozycji, ale niewiele z nich będzie w stanie wpłynąć na nastroje. Z Eurolandu otrzymamy finalny odczyt PKB za I kw., choć uwaga inwestorów jest już skupiona na badaniu siły odbicia w drugim kwartale i dalej. Indeks nastrojów małych firm z USA powie więcej o tym, jak biznes zamierza zareagować na nową rzeczywistość.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Azja przejęła zdecydowanie dobre nastroje z Wall Street, gdzie Dow Jones zyskał 1,7 proc., S&P500 jest już na plusie od początku roku, a Nasdaq poprawia historyczne szczyty. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc., a koreański KOSPI jest wyżej o 0,1 proc.
  • Wyjątkiem jest japoński Nikkei225, który traci 0,5 proc., a wytłumaczenia można szukać w nagłym umocnieniu JPY w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Kurs dolara względem jena USD/JPY spadł z 109,50 do 108, co wygląda na spóźnioną reakcję na generalną słabość USD w ostatnich dniach. Poza tym USD obserwuje odreagowanie ostatniego osłabienia względem głównych walut. Kurs dolara australijskiego w stosunku do amerykańskiego AUD/USD cofa się pod 0,70, Kurs euro względem dolara EUR/USD dryfuje pod 1,13.
  • Kurs euro wobec złotego EUR/PLN bez większych zmian jest przy 4,4250.
  • Ropa naftowa Brent konsoliduje się przy 41 USD/b po tym, jak wczoraj cofnęła się ok. 2 USD od szczytów, gdyż rynek sprzedawał fakty po decyzji OPEC+ o przedłużeniu ograniczeń wydobycia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk