• Odbierz prezent
Sytuacja na kursie dolara względem złotego (USD/PLN). Kapitał migruje do ryzykownych aktywów

Szeroka analiza scenariuszy na kursie dolara do złotego (USD/PLN) bazuje na kilkudniowej fali wzrostowej z początku pandemii. Na początku marca trzeba było zapłacić około 3,80 PLN za jednak dolara amerykańskiego. Wyceny te było i tak dość wysokie z uwagi na trwający trend wzrostowy z ostatnich dwunastu miesięcy.

Po kilku sesjach paniki na rynkach finansowych, kurs USDPLN poszybował w rejony 4,25 – 4,30. Bardzo duża dynamika rynkowa napędzana była przez niepewności ekonomiczne, a tym samym wzrost awersji do ryzyka. W takich okolicznościach kapitał “automatycznie” migruje do bezpiecznych aktywów.

kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres

USDPLN D1

Od początku czerwca, po zniwelowaniu większości wzrostów, kurs USDPLN w zasadzie konsoliduje w zakresie 3,90 – 4,00. Wypełniony został układ harmoniczny Leonarda, gdzie pojawiła się reakcja wzrostowa w okolicy mierzenia Fibonacciego 78,6%.

Nowy tydzień rozpoczyna się od kontynuacji piątkowych spadków. Bardzo prawdopodobna jest kolejna próba wybicia dołem strefy wsparcia 3,8800. Byłby to retest struktury harmonicznej, który w większości przypadków widoczny jest na wykresach. Dodatkowym potwierdzeniem może być mniejsza zmienność i konsolidacja, która utrzymując się będzie motywem przewodnim pod długa pozycję.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk