• Odbierz prezent
Sytuacja na giełdzie: Akcje KGHM z największym pozytywnym wpływem na indeks WIG20
fot. freepik.com

Po wtorkowym spadku, dzień później przyszedł zdecydowany odwrót. Wraz z dobrymi nastrojami na głównych rynkach zagranicznych również na krajowym rynku miał miejsce zdecydowany przypływ pozytywnego nastawienia. W grupie indeksu bazowego rosły przede wszystkim spółki cykliczne.

Na prowadzeniu z dwucyfrowymi wzrostami były spółki odzieżowe,

ale największy pozytywny wpływ na WIG20 wywarły akcje KGHM. Dobre zachowanie notują także spółki paliowe. Kurs FW20 na wykresie 60-min odbił z poziomu zniesienia 61,8% wcześniejszej fali wzrostowej. Presja popytu utrzymywała się od początku notowań i towarzyszyła kolejnym godzinom windując kurs instrumentu sukcesywnie w górę. Na MACD i DMI nastąpiło odwrócenie wcześniejszych sygnałów spadkowych.

Na wykresie dziennym wczorajsza wysoka,

świeca neutralizuje negatywną wymowę wtorkowego, spadkowego korpusu. Jednakże dominująca na szczycie ubiegłotygodniowa spadająca gwiazda jeszcze może blokować zapędy strony kupującej. Wskaźniki MACD i DMI podtrzymują sygnał kupna, brakuje jeszcze potwierdzenia ze strony ADX, którego niskie wartości informują o trwającym trendzie bocznym. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle oraz z USA nt. kwartalnych statystyk o jednostkowych kosztach pracy. Z dzisiejszym porankiem swój raport finansowych za I kw opublikował bank Pekao SA. Zaraportowany zysk netto 245,6 mln zł jest zdecydowani powyżej konsensusu 194 mln zł.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk