• Odbierz prezent
Sytuacja na EURJPY przed decyzją EBC
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na parze walutowej EURJPY

Warto w dzisiejszym dniu zwrócić uwagę na parę walutową EURJPY. Spoglądając na interwał D1 widzimy jak notowania pokonały ważny poziom na 115,75 (zielony obszar). W tym miejscu znajdował sie układ ZZB (zasada zmiany biegunów) oraz układ overbalance, na który notowania reagowały od początku roku. Pokonanie tej ważnej strefy może świadczyć o próbie przejęcia kontroli przez kupujących, którzy mogą próbować zatrzymać trend spadkowy trwający już ponad pół roku.

 

Pierwszą oznaką możliwej zmiany sił na rynku będzie pokonanie przez kupujących linii trendu spadkowego (zaznaczona na czerwono). Warto jednak zwrócić uwagę na ważny opor (żółty obszar), znajdujący się blisko poziomu 122,0. Notowania wielokrotnie w przeszłości reagowały na ten poziom. Dopóki cena znajduje się poniżej tego obszaru możemy oczekiwać kontynuacji spadków.

 

Z makroekonomicznego punktu widzenia musimy pamiętać o dzisiejszej decyzji EBC w sprawie stóp procentowych. Dodatkowo o 14:30 zaplanowana jest konferencja prasowa szef EBC Mario Draghiego. Dzisiejsze decyzję mogą mieć duży wpływ na notowania pary walutowej EURJPY. W przypadku podjęcia kroków w celu dalszego luzowania polityki monetarnej możemy spodziewać się mocnego osłabienia euro na całym rynku.

 

Wykres pary walutowej EURJPY interwał D1

FXMAG forex sytuacja na eurjpy przed decyzją ebc 1


Marcin Kozera

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Niezależny trader specjalizujący się głównie w geometrii rynkowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk