• Odbierz prezent
Sylwestrowa chwila wytchnienia dla polskiego złotego (PLN). Kursy walut (EUR, USD, CHF, GBP, CZK) 31 grudnia po południu

Jak kształtują się kursy walut w Sylwestra? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską 31 grudnia w godzinach popołudniowych?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Dzisiaj raczej trudno mówić o dużych obrotach, ale za to panowała całkiem spora zmienność. Za jedno euro najmniej płacono 4,5456 zł nad ranem. Po południu kurs euro do złotego (EUR/PLN) podskoczył do poziomu 4,6223, po czym osunął się w dół. Po godzinie 16 kurs EUR/PLN wynosi 4,5652. Tym samym euro traci 0,33% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku kursu franka szwajcarskiego. Do południa kurs franka do złotego (CHF/PLN) również wyskoczył w górę i najwięcej wyniósł 4,2908 zł. Przed godziną 12 osunął się w dół do poziomu 4,1992 zł. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,2259 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Podobnie kształtuje się także kurs dolara. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 3,7222 zł. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,7607 zł około godziny 11, a najmniej 3,7001 zł przed godziną 12.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) również zaliczył solidny wzrost do południa. Za jednego funta wówczas najwięcej płacono 5,1370 zł. Następnie kurs funta osunął się w dół i najmniej wynosił 5,0582 zł po godzinie 12. W godzinach popołudniowych zaczął odrabiać straty. Po godzinie 16 za funta płacimy 5,0908 zł. Tym samym funt zyskuje 0,37% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Do południa kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) sięgnął poziomu 0,1759 zł, po czym osunął się w dół. Najmniej za koronę czeską płacono 0,1730 zł. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej jest notowany na minusie o 0,52% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 0,1738 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk