• Odbierz prezent
SYGNITY i MIRBUD – spółki, które zyskały kilkaset procent od początku roku. Jak wyglądają teraz?

Mirbud i Sygnity to spółki z różnych sektorów, ale łączy je bardzo silny trend wzrostowy i gigantyczne wzrosty zanotowane od początku roku. Czy tendencja się utrzyma i jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny spróbujemy odczytać z wykresów.

MIRBUD – test wsparcia i co dalej?

Przedmiotem działalności Mirbudu są usługi budowlano–montażowe w obszarze budownictwa przemysłowego, handlowo-usługowego, mieszkaniowego oraz inżynieryjno-drogowego wykonywanych w systemie generalnego wykonawstwa. Ponad to spółka zajmuje się działalnością transportową, wynajmem maszyn, sprzętu budowlanego i taboru transportowego oraz działalnością wydawniczą.

Mirbud pochwalił się na początku września umową z podwykonawcą na wykonanie robót ziemnych na budowie drogi ekspresowej S1.

Na wykresie spółki Mirbud widzimy mocny trend wzrostowy, wybijanie kolejnych oporów i sekwencja wyższych szczytów i dołków. Nie pozostaje nic innego jak tylko dołączenie się do wzrostów. Kurs obecnie wybronił wsparcie na 2.20 PLN. Na wykresie wskaźnika RSI widzimy, że wzrosty są bardziej prawdopodobne z obecnych poziomów. Ostatnie spadki są ruchem powrotnym do linii trendu, która prowadzi ruch wzrostowy.

 Wykres 1. Notowania Mirbud, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania Mirbud, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

SYGNITY – wzrost o 400% od marca robi wrażenie

Sygnity to duża grupa informatyczna, powstała z połączenia firm Computerland SA i Emax SA w marcu 2007 r. Świadczy zaawansowane usługi dla wielu sektorów gospodarki i administracji publicznej. Tworzy i wdraża systemy sprzedaży, obsługi transakcji, zarządzania i poprawy efektywności, a także doradza w zakresie strategii. Regularnie startuje w przetargach o duże budżety. Sygnity jest jedną z największych firm informatycznych w Polsce, a tworzy ją kilkanaście spółek w kraju i za granicą.

Początek września przyniósł dwie informacje z firmy o podpisaniu umów z Pocztą Polską oraz Aplikacjami Krytycznymi Sp. z o.o.

Z wykresu Sygnity widać, że na spółce przez dwa lata panował trend boczny. Wyprzedaż podczas pierwszej fali pandemii przeceniła akcje z 4 PLN do 2.15. Potem nastąpiło dynamiczne odbicie, którego kluczowym momentem było opuszczenie obszaru konsolidacji w dn. 01.06.2020 mocną świecą popytową. Kurs ustanowił swoje maksimum w okolicach poziomu 9 PLN. Obecnie notowania są w kluczowym momencie. Z jednej strony trwa mocny trend wzrostowy i kontynuacja zwyżki wydaje się bardzo prawdopodobna. To, co może niepokoić to formacja trzech wierzchołków, z których każdy jest wyżej poprzedniego. Ta formacja często odwraca trend. Potwierdzeniem byłoby wybicie linii trendu łączącej jej dołki. Warto posłużyć się wskaźnikiem RSI jako potwierdzeniem wybicia ceny w którymś z kierunków. Przebicie na RSI linii trendu spadkowego to sygnał kupna. Analogicznie, przebicie w dół – to potwierdzenie dalszych spadków.

 Wykres 2. Notowania Sygnity, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Notowania Sygnity, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk