• Odbierz prezent
Sygnały zmiany trendu. Na co zwracać uwagę, by nie utknąć z pozycją na długo?

Jaki jest największy lęk osób grających bez dźwigni oraz bez stop lossa na rynkach kapitałowych? Zanim zdradzę odpowiedź mam nadzieję, że masz teraz na twarzy oburzoną minę- jak można nie ustawiać stop lossa?! Niestety zdarzają się tacy traderzy, a ich największym koszmarem jest zablokowanie się na bardzo długi czas w stratnej pozycji. To właśnie dlatego tak trudno jest wielu osobą dołączyć do silnego trendu. Doskonale go rozpoznają i zdają sobie sprawę, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie on kontynuowany. Jednak widmo nagłego załamania i czekania tygodniami, miesiącami, a nawet latami, by kurs wrócił do ich ceny zakupu, całkowicie ich paraliżuje. W takim razie czy są sposoby dzięki którym jesteśmy w stanie przewidzieć odwrót na rynku. Oczywiście, że tak. Takich podpowiedzi dostajemy na wykresach całe mnóstwo. Jeśli chcesz je poznać, to zapraszam w środę, 15 września, o godzinie 20:00 na webinar organizowany wraz z brokerem Orbex.  

Poznaj sygnały zmiany trendu

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest dylemat: kiedy trend się odwróci. Co prawda taki sposób myślenia charakteryzuje przede wszystkim początkujących inwestorów, ponieważ ci bardziej doświadczeni po prostu korzystają z panującego trendu, a dopiero kiedy pojawią się jasne oznaki przesilenia i sygnały zmiany trendu, wtedy zamykają swe pozycje. Podczas tego webinaru spróbujemy nieco zmienić swoje nastawienie na bardziej profesjonalne, aby zamiast z utęsknieniem czekać na załamanie wieloletniej hossy, umieć z niej czerpać korzyści. Ważną kwestią jest również stan emocjonalny. Naszym zadaniem nie tylko jest korzystanie z trendu, ale również obserwowanie swoich emocji, aby nie wzięły one góry, gdy pojawią się konkretne sygnały do rynkowego zwrotu.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

Skorzystaj z 20% rabatu

Jeżeli chcesz się z nami edukować to mamy dla Ciebie świetną propozycję. Zajrzyj do naszego sklepu, a jeśli znajdziesz coś, co Cię zainteresuje to wpisz kod rabatowy WEBINAR i uzyskaj 20% rabatu. Oferta obejmuje cały asortyment- pojedyncze numery Magazynu Inwestor, roczną prenumeratę, Akademię Inwestora, Nagrania z webinarów, Kurs o kryptowalutach i inne. Zapraszamy.

Przejdź do sklepu FXMAG


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk